Pamiętacie film „2001: Odyseja kosmiczna” z 1968 roku w reżyserii Stanleya Kubricka? Scenografia z tego filmu posłużyła projektantom ze studia Culdesac Custom jako inspiracja do stworzenia wyjątkowej serii futurystycznych opakowań na miód.

Ideą, która przyświecała projektantom z walencjańskiej pracowni Culdesac Custom była chęć zaprojektowania funkcjonalnych i łatwych w transporcie opakowań ma miód. Estetykę opakowań, które przypominają pleksiglasowe tacki, zaczerpnięto z filmu „2001: Odyseja kosmiczna”.

Projekt HoneyGreen+ ma również w przejrzysty sposób pokazywać subtelne różnice pomiędzy różnymi rodzajami miodu. Opakowania można ze sobą łączyć, nakładając jedną z „tacek”, na drugą tworząc w ten sposób coś na kształt próbnika farb. Dzięki temu możemy porównywać ich konsystencję, fakturę, barwę, czy transparentność. Każde z opakować zapełnione zostało w 90% swojej objętości, dzięki czemu możemy wprawiać miód w ruch obracając pudełkiem.

Kolejnym elementem projektu HoneyGrern+ jest dwumetrowa walizka, która powstała w wyniku przebudowania skrzyni lotniczej, znanej z transportu jedzenia w samolotach pasażerskich. Jej drewniane wykończenie również wywodzi się z estetyki filmów Stanleya Kubricka.

źródło: https://www.culdesac.es