Miód ze wsi Sobota. Przy każdym słoiczku nasiona roślin miododajnych. 

Miód to niesamowity przysmak, który jest nie tylko zdrowy, ale również bardzo ekologiczny i wręcz niezbędny do sprawnego funkcjonowania całego ekosystemu. Wiedzą o tym Polacy, którzy założyli markę Sobotni Miód powstający we wsi Sobota.

Pszczelarze z pasieki Sobotni Miód postanowili stworzyć proekologiczną akcję #BeeFriendly, w ramach której powstaje ekologiczny i w pełni naturalny miód. To, co wyróżnia projekt na tle podobnych realizacji to fakt, że do każdego słoiczka słodkiego przysmaku dołączona jest karteczka wykonana z odzyskanej makulatury, w której zatopione zostały nasiona roślin miododajnych.

Zabieg ten ma nie tylko zachęcić klientów do sadzenia roślin miododajnych we własnych ogrodach, ale także edukowaniu ludzi jak ważną rolę w ekosystemie pełni owady zapylające. Warto również dodać, że w sobotniej pasiece pozyskuje się również miód, pyłek i woskowinę, z których powstają między innymi świece, czy suplementy diety. Sprawia to, że miód ze wsi Sobota trafia na naszą listę ulubionych polskich marek, produkujących ekologiczną i zrównoważoną pod kątem środowiskowym żywność.

Czytaj też: Rośliny | Ciekawostki | Ekologia | Opakowania | Recykling

źródło: sobotnimiod.pl