miód jak z kosmosu

Miód jak z kosmosu. Te opakowania są wytrzymałe i łatwe w transporcie.

Pamiętacie film „2001: Odyseja kosmiczna” z 1968 roku w reżyserii Stanleya Kubricka? Scenografia z tego filmu posłużyła projektantom ze studia Culdesac Custom jako inspiracja do stworzenia wyjątkowej serii futurystycznych opakowań na miód jak z kosmosu. 

Ideą, która przyświecała projektantom z walencjańskiej pracowni Culdesac Custom była chęć zaprojektowania funkcjonalnych i łatwych w transporcie opakowań ma miód, które dzięki swojej wytrzymałości i możliwości wielokrotnego użytku, będą bardziej ekologiczne od tradycyjnych słoików. Estetykę opakowań, które przypominają pleksiglasowe tacki, zaczerpnięto z filmu „2001: Odyseja kosmiczna”.


Projekt HoneyGreen+ ma również w przejrzysty sposób pokazywać subtelne różnice pomiędzy różnymi rodzajami miodu. Opakowania można ze sobą łączyć, nakładając jedną z „tacek”, na drugą tworząc w ten sposób coś na kształt próbnika farb. Dzięki temu możemy porównywać ich konsystencję, fakturę, barwę, czy transparentność. Każde z opakować zapełnione zostało w 90% swojej objętości, dzięki czemu możemy wprawiać miód w ruch obracając pudełkiem. Projektanci dodają, że miód, jak z kosmosu dzięki swoim specyficznym opakowaniom może być zabierany w niemal każdą podróż, bez ryzyka stłuczenia. Docelowo, opakowania mogą być wykorzystane między innymi w podróżach w przestrzeń kosmiczną.

Kolejnym elementem projektu HoneyGrern+ jest dwumetrowa walizka, która powstała w wyniku przebudowania skrzyni lotniczej, znanej z transportu jedzenia w samolotach pasażerskich. Jej drewniane wykończenie również wywodzi się z estetyki filmów Stanleya Kubricka.

Czytaj też: Ekologia| Gadżety| Ciekawostki| Podróże |

źródło: https://www.culdesac.es