Młoda projektant stworzyła namioty dla uchodźców. Zbierają deszczówkę i energię

Abeer Seikaly to mieszkająca w Kanadzie architekt, która ma jordańskie korzenie. Kilka lat temu stworzyła nowatorskie rozwiązanie dla osób, które nie mają dachu nad głową. Zaprojektowała namioty, które sprawdzą się w niemal każdych warunkach atmosferycznych.

Konstrukcja namiotu może wydawać się być skomplikowana. Ale została dokładnie przemyślana, odpowiednią funkcję pełni tutaj każda krzywizna i każde zagłębienie. Namiot składa się niczym harmonijka, dzięki czemu jest lekki i łatwy w transporcie, a tworzywo z którego został wykonany ma być bardzo wytrzymałe.

Namiot zaprojektowany został tak, aby umożliwiał zbieranie deszczówki. Znalazło się tutaj również miejsce na baterię słoneczną, co pozwoli oświetlić go nocą i naładować na przykład telefon komórkowy.

Pierwotnie projekt „Weaving a Home” powstał z myślą o uchodźcach z Syrii. W ciągu ostatnich lat problem terenów dotkniętych konfliktami stał się na tyle duży, że innowacyjne namioty z powodzeniem odnalazłyby się w innych miejscach na świecie, również na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi.

źródło: abeerseikaly.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły