Moda i design. Pokaz Macieja Zienia z kolekcją od Grupy Tubądzin

W Warszawie odbył się najnowszy pokaz kolekcji Macieja Zienia o wdzięcznej nazwie Bloom. Pokaz wyróżniał się nie tylko genialnymi kreacjami, ale również dopracowaną scenografią. Wydarzenie udekorowały płyty wielkoformatowe Balance Stone o klasycznym sznycie. Kolekcja stworzona przez projektanta dla Grupy Tubądzin przyciągała wzrok gości i  była wyjątkowym tłem do fotografowania.

Balance Stone to linia inspirowana fascynującą odmianą portugalskiego marmuru – Alpine. Jasna kolorystyka i subtelne szaro-beżowe użylenie tworzą harmonijną kompozycję, która wprowadza do wnętrz łagodność i spokój. Właśnie na tym zależało projektantowi.

Chciałem, aby kolekcja Bloom została odpowiednio wyeksponowana, a jej charakter został dodatkowo podkreślony. Dzięki płytom Balance Stone udało się to bezbłędnie. Stworzona przeze mnie linia ma w sobie kunszt i blask, który idealnie wpisał się w koncepcję nie tylko całego wydarzenia, ale także moich ulubionych motywów – mówi Maciej Zień.


Płyty Balance Stone dzielą także z kolekcją Bloom inspirację z natury. Podczas pokazu monumentalność kamienia finezyjnie połączyła się z subtelnością róż, które projektant ujrzał podczas swojej ostatniej podróży do Paryża. Zapewniło to niezwykły efekt wizualny, który zadziałał na wyobraźnię gości. Odnosiło się wrażenie, że rośliny wspinają się po skałach, tworząc doskonałą jedność.

Kolekcja Bloom jest przepełniona radością życia i wolnością, które płyną wprost z natury – podobnie jak płyty ceramiczne Balance Stone. Chciałbym, żeby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Dlatego też jest tak różnorodna i wielowymiarowa. Często wykorzystywałem naturalne, szlachetne materiały, które – tak jak ceramika – są niezwykle wdzięcznym polem do działania – podsumowuje projektant.

Łagodność kremowego marmuru linii Balance Stone równoważy kunsztowna, geometryczna mozaika. Dekor ma kształt regularnego wzoru, dzięki czemu jeszcze bardziej podkreśla piękno kamienia. Balance Stone świetnie sprawdzi się w towarzystwie dodatków utrzymanych w dowolnym stylu.

Gresy wielkoformatowe występują w dwóch wersjach – matowej i polerowanej oraz w wymiarach 120 × 240, 120 × 120 oraz 60 × 120 cm. Wkrótce dołączy do nich nowy wymiar 120 x 275 cm. Dedykowana mozaika ma rozmiar 30 x 30 cm.

Więcej informacji o wielkoformatowych płytach Balance Stone znajdziecie na stronie www.tubadzin.pl.

Czytaj też: Ceramika | Wnętrza | Pokaz mody | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem we współpracy z Grupą Tubądzin.