Moda od IKEA. Powstała pierwsza kolekcja ubrań i akcesoriów!

Moda od IKEA to coś czego wcześniej nie było. Powstała pierwsza kolekcja ubrań i akcesoriów sygnowanych logotypem słynnej marki meblarskiej IKEA. Zobaczcie jak się prezentuje! 

Pierwsza kolekcja modowa od IKEA zostanie wypuszczona w pierwszej kolejności na rynek Japoński. Ubrania i dodatki, które powstały w ramach kolekcji to proste, basicowe modele, które są sygnowane logiem, kodami kreskowymi i charakterystycznymi nazwami i kodami, które od razy na myśl przywodzą sklepy meblarskie szwedzkiego giganta.


Kolekcja nazwana Efterträda składa się z t-shirtów, bluz, butelek na wodę, czy parasolek. Nie zabrakło również toreb na zakupy, a także ręczników plażowych.  Według IKEA, kolekcja Efterträda ma w pełni oddawać ducha marki, który cechuje się prostotą i “domowym podejściem”. Jak dodają projektanci emblematy takie jak kody kreskowe, czy charakterystyczne nazwy zaczerpnięte zostały z popularnych systemów regalów Billy.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy IKEA ma styczność z modą. Pisaliśmy już między innymi o kolekcji mebli i dodatków zaprojektowanych przez Virgila Abloha (przeczytasz TUTAJ), opisaliśmuy kolekcję mebli stworzoną przez afrykańskich projektantów modowych (TUTAJ). Przypominamy również historię “sporu” między IKEA a domem mody Balenciaga, kiedy oskarżano francuski dom mody o plagiat kultowej torby FRAKT (TUTAJ).

Czytaj też: Moda | Kolekcja | Projektant | IKEA  | Torebka | Bluza | Ciekawostki

źródło: materiały prasowe / Moda od IKEA

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły