95-metrowe mieszkanie w Toruniu w stylu modern classic

95-metrowe mieszkanie w Toruniu zostało zaprojektowane w studio Smart Design Wnętrza na czele którego stoi Sara Tokarczyk i Wojciech Poziomka. Właściciele, małżeństwo po 50 roku życia marzyło o mieszkaniu w stylu modern classic! Jak się udało? Sprawdźcie! 

Decyzja o współpracy inwestora ze studiem zapadła jeszcze przed zakupem mieszkania, od początku było również wiadome że dominującym we wnętrzu będzie – styl modern classic. Inwestorzy postanowili zmienić miejsce zamieszkania po wyprowadzce najmłodszych członków rodziny, oboje małżonków zdecydowało o wyborze nowego mieszkania w stanie developerskim, ponieważ takie rozwiązanie daje możliwość dostosowania go w pełni do wymagań przyszłych właścicieli.


Mieszkanie składa się z dużego (35m2 jak na warunki zabudowy wielorodzinnej) salonu z aneksem kuchennym, toalety, łazienki, gabinetu oraz prywatnej strefy sypialnianej wraz z garderobą. Umiejscowienie mieszkania w najwyżej kondygnacji budynku, sprawia że z okien rozpościera się wspaniały widok na panoramę miasta.

“Miało być luksusowo, elegancko i nowocześnie, myślę że spełniliśmy wszystkie kryteria dotyczące naszej współpracy z inwestorem” – mówi Sara

Architekci projekt rozpoczęli od urządzenia strefy dziennej z kuchnią. Całość mieszkania utrzymana jest tonacji delikatnego beżu, dzięki czemu uzyskano bardzo przytulny charakter wnętrz. Wybierając dodatki architekci postawili na złoto i efektowne oświetlenie.  Czynnikiem w znaczący sposób determinującym projekt są najnowsze rozwiązania elektroniczne w postaci AGD do domu, czego efekt zauważyć można w zabudowie kuchennej gdzie lodówka z wyświetlaczem LCD spójnie łączy się ze szklaną witrynką wkomponowaną we wnękę wyłożoną spiekiem kwarcowym. Podobna sytuacja ma miejsce przy ściance telewizyjnej, gdzie pierwsze skrzypce grają sporych rozmiarów głośniki wybrane przez Pana domu który jest zapalonym melomanem.

“Na ścianach całego domu poza gustowną sztukaterią znalazły się prace Pani Iwony Bilskiej, z bardzo prostej przyczyny ,,zaiskrzyło,, według nas twórczość malarki idealnie pasowała do tego projektu. Stawialiśmy na materiały wysokiej klasy, ale nie przesadnie kosztowne. Wszystkie zabudowy meblowe są projektowane na wymiar i mogą być zamówione w naszym studio.” – dodają architekci z pracowni Smart Design WnętrzaPomieszczeniem na które również warto zwrócić uwagę jest niewielkich rozmiarów sypialnia w której znajduje się łóżko kontynentalne, poprzez umieszczenie motywów nieba oraz słońca, dominujący element nabiera odrobiny lekkości niczym dryfująca chmura na wietrze. Ściana w sypialni skrywa przejście do garderoby do której bezpośredni dostęp będą mieli wyłącznie domownicy.

“Praca przy projektach takich jak ten jest bardzo wymagająca ale możliwość kreowania i wpływania na przestrzeń w każdym jej aspekcie daje satysfakcję i energię do kolejnych wyzwań.” – mówi Wojtek

O architektach:
Smart Design Wnętrza – nasze studio tworzy zespół doświadczonych projektantów i architektów wnętrz, któremu przewodzi Sara Tokarczyk – główny projektant Smart Design, swoją karierę rozpoczynała od projektowania mebli dla polskich producentów. Meble zawsze były i są na pierwszym miejscu, ale oprócz nich są jeszcze wnętrza pełne artystycznej wrażliwości, zdecydowanych form i niebanalnych materiałów Jako studio inspirację czerpiemy z niezliczonej ilości światów, w tym mody, tekstyliów, klubowych wibracji i natury. Harmonijnie mieszamy nowe ze starym. Często sięgamy po nieoczekiwane materiały oraz śmiałe połączenia kolorystyczne. W ten sposób powstają przestrzenie obdarzone niepowtarzalnym klimatem, odzwierciedlające smak oraz styl życia naszych klientów.

Czytaj też: Wnętrza | Toruń | Apartament | Modernizm | Polska

Więcej projektów od Smart Design Wnętrza:  https://smart-design.com.pl/.