Modernistyczny pawilon Cepelii odzyska dawny blask. W środku… McDonald’s!

Od kilku tygodni w mediach spekulowano, co stanie się z modernistycznym pawilonem Cepelii w Warszawie. Gazeta Wyborcza pisała nawet, że obiekt może zostać rozebrany. Na szczęście kwestia ta się zmieniła. Sieć McDonald’s poinformowała, że chce wyremontować obiekt i otworzyć w nim swoją restaurację.

Projekt remontu pawilonu powstaje w pracowni architektonicznej MAAS. Projektanci chcą nie tylko odnowić budynek, ale przeprojektować go tak, by nadać mu wygląd założony przez architekta Zygmunta Stępińskiego.

Pawilon Cepelii zbudowany został w 1966 r. Projekt przygotowany przez architekta zderzył się jednak z kosztami. Zygmunt Stępiński musiał iść na ustępstwa i ostatecznie pawilon wyglądał nie zupełnie tak, jak zaplanował na początku architekt. Sieć McDonald’s chce to zmienić i wcielić w życie rozwiązania, które pierwotnie zaplanował Stępiński.

fot. NAC

Budynek ma status zabytku, dlatego wszystkie prace będą musiały być uzganiane z konserwatorem zabytków. Przedstawiciele McDonald’s zapewniają, że zachowane zostaną wszystkie walory architektoniczne gmachu, a wystrój lokalu będzie bardziej subtelny. Restauracja, która tutaj powstanie ma być jedną z flagowych.

Póki co nie znamy harmonogramu prac, ale trzymamy kciuki, że warszawiacy zyskają architektoniczną perełkę. Tak budynek wyglądał w lipcu 2018 roku:

źródło: materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły