modernizacja domu

Modernizacja przedwojennego domu w Szczecinie. Wnętrza zachwycają

O realizacjach pracowni Loft Kolasiński pisaliśmy już nie raz. Architekci z tej pracowni znani są z tego, że do projektowanych wnętrz dobierają unikalne dodatki, po które jeżdżą do sąsiadujących z Polską państw. Odwiedzają sklepy z designem i targowiska, z których przywożą prawdziwe cuda. Często meble, które wykorzystują w realizacji projektowane są przez samych architektów.

Zakres prac architektów z pracowni Loft Kolasiński zawężony był do projektu wnętrz i zaprojektowania oraz wykonania mebli. Budynek, w którym pracowali architekci pochodzi z 1935 r. Jego powierzchnia jest dość duża i ma 200 m kw.

Architekci ze studio “Loft Kolasiński” zaproponowali jasne wnętrze, w którym królują biel i mocne dodatki. Wiele mebli zaprojektowali tutaj samodzielnie, to między innymi: stół kuchenny, szafy wnękowe w holu, meble łazienkowe i komodę pod telewizor. Projekt obejmował również renowację zabytkowej stolarki i wykonanie stalowo-szklanej zabudowy na pierwszym piętrze.

modernizacja domu


W projekcie wykorzystano między innymi klasyczne meble i lampy autorstwa: Apolinarego Gałeckiego, Klaus Uredat, Rob Parry, Asger Bay Christiansen, Miroslav Navratil, Giancarlo Piretti, Lappalainen Limari. Do dekoracji ścian posłużyły grafiki litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa.

Studio Loft Kolasiński zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i pomieszczeń publicznych. “Doradzamy i dzielimy się wiedzą w zakresie doboru mebli, dodatków, materiałów wykończeniowych oraz budowlanych. Współpracujemy ze sprawdzonymi wykonawcami rzadkich, specjalistycznych branż. Na potrzeby aranżacji wnętrz często wykorzystujemy meble autorskie, które powstają w zaprzyjaźnionej stolarni. Są to indywidualne projekty powstałe z potrzeb i preferencji stylistycznych Klientów. W 2015 roku zaprojektowaliśmy pierwszą kolekcję mebli „Public Project”. Wykonujemy również unikatowe projekty dywanów, które są w pojedynczych sztukach, ręcznie produkowane w Nepalu. Szczególną estymą darzymy przedmioty powstałe w okresie pomiędzy latami 20 a 70-tymi ubiegłego wieku. Stąd, w projektach często wykorzystujemy wyjątkowe meble, oświetlenie, ceramikę, grafiki, kilimy, dywany vintage. Pozyskujemy je na aukcjach i od zaprzyjaźnionych kolekcjonerów z całej Europy. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwracamy na zachowanie ich oryginalnego charakteru” – czytamy na stronie pracowni

Czytaj więcej: Szczecin  | Lampa | Metamorfoza| whiteMAD na Instagramie

Projekt wnętrz i mebli: Loft Kolasiński www.loft-kolasinski.com

Zdjęcia: Karolina Bąk www.karolinabak.com

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły