O realizacjach pracowni Loft Kolasiński pisaliśmy już nie raz. Architekci z tej pracowni znani są z tego, że do projektowanych wnętrz dobierają unikalne dodatki, po które często muszą jeździć do sąsiadujących z Polską państw. Przedstawiamy ich najnowszą realizację w Szczecinie.

Zakres prac architektów z pracowni Loft Kolasiński zawężony był do projektu wnętrz i zaprojektowania oraz wykonania mebli. Budynek, w którym pracowali architekci pochodzi z 1935 r. Jego powierzchnia jest dość duża i ma 200 m kw.

Architekci ze studio “Loft Kolasiński” zaprojektowali tutaj między innymi: stół kuchenny, szafy wnękowe w holu, meble łazienkowe i komodę pod telewizor. Projekt obejmował również renowację zabytkowej stolarki i wykonanie stalowo-szklanej zabudowy na pierwszym piętrze.

W projekcie wykorzystano między innymi klasyczne meble i lampy autorstwa: Apolinarego Gałeckiego, Klaus Uredat, Rob Parry, Asger Bay Christiansen, Miroslav Navratil, Giancarlo Piretti, Lappalainen Limari. Do dekoracji ścian posłużyły grafiki litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa.

Projekt wnętrz i mebli: Loft Kolasiński www.loft-kolasinski.com

Zdjęcia: Karolina Bąk www.karolinabak.com