Modernizacja Skry
Aktywna Warszawa

Modernizacja Skry. Mamy nowe wizualizacje kompleksu Ośrodek Wawelska!

Modernizacja Skry ma ruszyć w II połowie 2023 roku. Właśnie poznaliśmy najnowsze wizualizacje prezentujące kompleks sportowy “Ośrodek Wawelska”, który powstanie na terenie dawnej Skry. Inwestycja w Ośrodek Wawelska będzie kosztować 52 mln zł brutto i zostanie podzielona na trzy etapy. 

W ramach I etapu modernizacji kompleksu powstanie m.in. stadion treningowy z zapleczem i trybunami. W II etapie prac na terenie dawnej Skry powstanie strefa parkowa i sportowa przeznaczona do rekreacyjnego uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych. Będzie to część obszaru ogólnodostępnego, otwartego na Park Pole Mokotowskie. W ramach III etapu budowy Ośrodka Wawelska powstanie stadion główny, będący dominantą kompleksu.

“W zeszłym roku, po latach starań, odzyskaliśmy Skrę dla m.st. Warszawy. Od początku robimy wszystko, żeby obiekty przy Wawelskiej przywrócić warszawiankom i warszawiakom. Z części z nich możecie korzystać już dziś. Zobaczcie jak Skra będzie wyglądać po I etapie modernizacji” – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Miasto odzyskało obiekt przy ul. Wawelskiej 5 w 2021 r. po 13 latach sądowej batalii. W pierwszej kolejności zaniedbany teren dawnej Skry uporządkowano, a następnie okoliczne tereny zieleni i bieżnię na stadionie głównym oddano do dyspozycji mieszkańców.

Warszawiacy mogą teraz bezpiecznie trenować i odpoczywać na świeżym powietrzu w odzyskanym ośrodku Skra, a miasto organizuje tam liczne wydarzenia sportowe dla biegaczy i kolaży. Na tartanowej bieżni odbywają się treningi biegowe Aktywnej Warszawy, a na trawie kolarskie zawody przełajowe o Puchar Syrenki CX. Regularnie organizowany jest też badający wytrzymałość sportowców – Test Coopera.

“Każdy dzień przybliża nas do realizacji postawionego sobie przez nas celu, jakim jest przywrócenie świetności dawnej Skry, czyli kompleksu obiektów sportowych noszących obecnie nazwę Ośrodek Wawelska” – powiedziała zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Inwestycja pochłonie 52 miliony złotych brutto, które zostały już zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy.

źródło: UM Warszawa (https://um.warszawa.pl/) / wizualziacje, animacja: Aktywna Warszawa (https://aktywnawarszawa.waw.pl)