materiały prasowe

Zbuduj modernizm z klocków. Poznajcie nową serię LEGO Architecture

Firma LEGO wypuściła kolejną część swojej serii “Architecture”. Do oficjalnej sprzedaży trafiła pierwszego sierpnia tego roku. W Polsce cena tego zestawu to 1499 złotych. Czy warto tyle zapłacić za chwilę zabawy?

Nowy zestaw klocków LEGO nawiązuje do modernizmu. W pudełku znaleźć można kilkaset białych klocków i kilkadziesiąt przezroczystych. Można z nich zbudować miniatury wielu architektonicznych ikon. W dołączonym do zestawu przewodniku producent proponuje na przykład wzniesienie swojej wersji Pawilonu Barcelońskiego (pisaliśmy o nim TUTAJ).

W sumie w przewodniku na 250 stronach znalazło się kilkadziesiąt architektonicznych porad. Powstały one przy współpracy ze studiami projektowymi z całego świata. Nowa wersja klocków LEGO to zatem nie tylko świetna zabawa ale też dobre narzędzie pracy dla studentów architektury i doświadczonych projektantów. Można z nich zbudować oryginalną makietę projektu, który ma zostać zrealizowany.

Niemal 1500 złotych to dużo, ale perspektywa posiadania we własnym domu miniatur budynków-legend skłania nas do założenia nowego oszczędnościowego knota. (ka)