Modułowe kartony dla kotów. Zaprojektowała je młoda para architektów.

Każdy, kto choć raz widział kocie zabawy, wie, jak bardzo kochają drapać, kryć się i bawić się kartonami. Ta młoda para architektów postanowiła stworzyć modułowe domki dla kotów wykonane właśnie z kartonu. Pomysł zrodził się podczas obserwowania kotów przez autorów projektu.

Pochodząca z Tajwanu para młodych architektów zauważyła, że koty zdecydowanie chętniej bawią się kartonami po zabawkach niż samą ich zawartością. Dlatego właśnie postanowili stworzyć kartonowe moduły, które można dowolnie łączyć, tworząc czworonogom co raz to nowe konfiguracje. Moduły mają kilka kształtów, które mają odwoływać się do poszczególnych elementów domu. Prostopadłościenna bryła ma imitować salon z oknami, sześcian – sypialnię, pozostałe to między innymi balkon, kuchnia, czy korytarz.

Ich minimalistyczny wygląd i kolorystyka sprawia, że wpiszą się w niemal każde wnętrze, natomiast niedrogie materiały, z których zostały wykonane, sprawiają, że kostki są relatywnie tanie, dzięki czemu nie musimy się martwić o straty wyrządzone przez naszych ulubieńców. Warto również dodać, że moduły wykonane są ze specjalnej tektury, która pochłania zapach, a także jest w pełni biodegradowalna.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły