Konferencja MOGIK 2020. Mistrzowie grafik i animacji przyjadą do Poznania

Organizatorzy MOGIK Motion Design International Conference ogłaszają kolejnych prelegentów, którzy wystąpią na konferencji już 27 i 28 marca. Wśród nich jedni z najciekawszych twórców sekwencji tytułowych do filmów i seriali prosto z Los Angeles, legenda plakatu typograficznego oraz twórca gry RUINER.

MOGIK Motion Design International Conference to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce poświęcone prężnie rozwijającej się sferze łączącej projektowanie graficzne i animację (motion design). Wśród ogłoszonych do tej pory twórców są duet Kijek/Adamski, włoskie studio Nerdo, znane ze swego naukowego kanału na YouTube studio Kurzgesagt z Monachium, Vit Zemcik współzałożyciel i gospodarz Mouvo Festival oraz poznańskie studio Uniforma prowadzone przez Michała Mierzwę i Macieja Macha.

Do tego grona dołączają Heidi Berg i Felix Soletic, którzy na co dzień pracują w Los Angeles współtworząc czołówki i sekwencje tytułowe do filmów i seriali. Jako dyrektorzy artystyczni czołówki do Alienisty (2018) byli nominowani do Emmy Award for Outstanding Main Title Design. Legenda plakatu typograficznego Philippe Apeloig, którego dorobek artystyczny był pokazywany na wystawach w Museum of Decorative Arts w Paryżu oraz Stedelijk Museum w Amsterdamie, jest jednym z prekursorów w tworzeniu ruchomych plakatów. I na koniec ważna postać polskiego game designu Benedykt Szneider, dyrektor artystyczny gry RUINER dla Reikon Games, który w swoim portfolio ma także pracę przy tak głośnych tytułach, jak The Witcher 2, Shadow Warrior 2 czy Cyberpunk 2077. Organizatorem Konferencji jest Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z okazji 100-lecia istnienia we współpracy z Collegium da Vinci w Poznaniu.


Sprzedaż biletów na MOGIK Motion Design International Conference rusza w sobotę 15 lutego o g. 12:00. W imieniu redakcji magazynu whiteMAD serdecznie Was zapraszamy do wcięcia udziały w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Organizatorzy:
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu | Fundacja Nowa UAP
Współorganizatorzy:
Collegium da Vinci | Poznań Film Commission
Partnerzy:
Wacom | Adobe | IT Media | Maxon | Affinity | Asus
Patroni Medialni:
whiteMAD / STGU / SPPA 
Kontakt:

Biuro konferencji: Monika Wójtowicz // mogik@uap.edu.pl

Facebook | Instagram | www