Moc roślin i kwiatów w nowej kolekcji biżuterii polskiej marki Mokave

Flora to nazwa nowej kolekcji Mokave. Pełna magicznych symboli i kobiecości, bo właśnie taka jest cała marka. Tym razem projektantka – Pola Chrobot – inspiracje znalazła w królestwie roślin i kwiatów. Piękno i potęgę natury oddała w biżuterii o charakterze vintage, tworząc unikatowe, kobiece talizmany.

Pola Chrobot – właścicielka i projektantka marki Mokave – wierzy w moc biżuterii. Jej najnowsza kolekcja Flora jest pełna dobrej energii i delikatności. Artystka wykorzystuje i interpretuje w niej na nowo motywy kwiatów oraz liści, które nie tylko pięknie wyglądają, ale wiąże się z nimi również określona symbolika. Od najdawniejszych czasów rośliny odgrywały bowiem symboliczną rolę, często przypisywano im atrybuty boskości i łączyło się je ze stanem łaski. – Kwiaty niemal od zawsze oznaczały dobroć, piękno i eteryczność. Przez swoją delikatność, czar, ale i moc, która w nich drzemie, często kojarzy się je z kobiecą naturą i właśnie to było dla mnie punktem wyjścia do stworzenia kolekcji Flora – wyjaśnia Pola Chrobot.


Roślinna biżuteria Mokave podkreśla kobiecość i przypomina o tym, aby zawsze czerpać z sił natury to, co najlepsze. W nowych propozycjach marki nie mogło zabraknąć talizmanów – tym razem jest to heksagram z motywem florystycznym – drzewem życia oraz starosłowiańska lunula – obraz sierpu księżyca, symbol lunarnego cyklu, który podkreśla moc kobiecości i płodności. Heksagram z kolei pomaga znaleźć harmonię, równowagę oraz wewnętrzną siłę. Jako amulet chroni zaś przed niepowodzeniami. – Natura jest dla mnie źródłem inspiracji od zawsze. Jej potęga mnie zachwyca, daje siłę, spokój i zrozumienie. Tym razem spojrzałam w stronę roślin, ich symboliki i eterycznego piękna, różnorodności oraz magii. Nowa Flora to także niezwykła, emocjonalna energia Florence Welch, której muzyka towarzyszyła mi podczas trakcie tworzenia kolekcji oraz wizerunkowej sesji zdjęciowej – dodaje projektantka.

W kolekcji Flora pojawiają się także elementy vintage – stare wzory odnalezione w polskich odlewniach zyskały nową formę i świeży styl. Sięgnięcie po te motywy to także inspiracja światem roślin, którym rządzi cykliczność – wszystko odradza się, rozwija i ewoluuje. Mokave daje na nowo życie przedmiotom z poprzednich dekad i wzorom, które są nieprzemijalne. Sięgając po te elementy, marka udowadnia, że można tworzyć swój własny, niepowtarzalny styl z wykorzystaniem lokalnych zasobów i dziedzictwa.

Biżuteria została wykonana ze srebra oraz srebra złoconego 24-karatowym złotem. Istnieje również możliwość wykonania konkretnych wzorów ze złota, na indywidualne zamówienie. Flora pełna jest także kamieni naturalnych, takich jak choćby agat, rodochrozyt, opal mleczny czy, budzący pasję do życia, zoisyt z rubinem w odcieniach zieleni i różu. W kolekcji znajdują się zarówno kolczyki, bransoletki, pierścionki, jak i naszyjniki. To przede wszystkim minimalistyczne, delikatne modele, choć miłośniczki bogatszej biżuterii również odkryją tu coś dla siebie. Każdy element kolekcji został wykonany ręcznie, tradycyjnymi technikami złotniczymi, w łódzkiej pracowni artystki.

Zdjęcia: Norma Ilnicka
Modelka: Emilia Stajuda / NEVA models
Make up: Monika „Zyzy” Kropat
Stylizacje: Paulina Wasążnik

Czytaj też: Kolekcja | Biżuteria | Zieleń | Polska | Rośliny

Zdjęcia: Norma Ilnicka
Modelka: Emilia Stajuda / NEVA models
Make up: Monika „Zyzy” Kropat
Stylizacje: Paulina Wasążnik
źródło: materiały prasowe / https://shop.mokave.pl