Monochromatyczny butik w Moskwie

Monochromatyczny butik w Moskwie. Powstał w budynku z lat 50. 

Białe ściany, subtelne kształty i ciągnące się w dal kolumnady. To wszystko oferuje monochromatyczny butik w Moskwie, który został zaprojektowany przez pracownię WALL Studio dla  luksusowej marki Rasario. 

Monochromatyczny butik w Moskwie marki Rasario, zaprojektowny przez pracownię WALL Studio to prawdziwy raj dla fanów minimalizmu. Architekci zaproponowali renowację budynku z lat 50-tych, który stoi przy ulicy Smolenskaya. Przedstawiciele WALL Studio postanowili nadać wnętrzom monochromatycznych barw, które w świetny sposób współgrają z zastaną architekturą, którą charakteryzują duże przestrzenie otoczone subtelnymi kolumnadami. Jednym z najciekawszych elementów butiku Rasario jest centralnie osadzona klatka schodowa, która wygląda jak nowoczesna rzeźba osadzona we wnęce ściennej.


„Projekt był próbą nadania butikowi wyglądu przestrzeni muzealnej. Chcieliśmy uniknąć bezpośredniego nawiązania do wnętrza jako salonu wystawowego, odczytując je jako wielofunkcyjną przestrzeń miejską. Wszystkie rozwiązania proporcjonalne, wątki postrzegania, obrazy wizualne i detale dążą do stworzenia wrażenia’drugiego placu’; lub ‚drugiej ulicy’, gdzie wszyscy zwiedzający stają się częścią akcji teatralnej w przestrzeni sztuki.” – mówi o projekcie Ruben Arakelyan, szef pracowni architektonicznej WALL Studio 

Rasario to rosyjska marka odzieżowa założona w 2012 roku przez Rasidę Lakobę. Projektantka spędziła dzieciństwo w południowo-kaukaskim kraju zwanym Abchazją, dlatego główny punkt odniesienia i inspiracji dla projektowania mody został zaczerpnięty z niezwykłej urody abchaskich kobiet. DNA marki składa się z sukienek koktajlowych i wieczorowych, a w szczególności sukienek typu bustier, które zapewniły marce Rasario renomę zarówno na rynku lokalnym, jak i światowym. Każdy przedmiot od Lakoby jest szyty na miarę, choćby po to, by podkreślić piękno i indywidualność każdej kobiety.

Czytaj też: Architekt | Beton | Butik  | Wnętrza | Moda | Moskwa | Rosja |

źródło: therasario.com