MOON
MOON Dubaj przedstawiony na miejscu Burj Khalifa.

MOON – budynek nie z tej Ziemi

Dubaj jest miastowym ewenementem na skalę światową. Powstał na pustyni w zaledwie kilkadziesiąt lat. Ogrom jego drapaczy chmur i różnorodność architektury przytłacza i zadziwia każdego. Ludzie z całego świata przylatują tu tylko po to, aby obejrzeć na własne oczy najnowocześniejsze budynki, jakich nie ma nigdzie indziej. Do tego grona ma niebawem dołączyć MOON – budynek nie z tej Ziemi.

MOON to nowoczesny, w pełni zintegrowany, luksusowy, wyjątkowy obiekt. Autorzy projektu mieli na celu stworzenie kurortu z autentyczną reprodukcją Księżyca na Ziemi w megaskali, będącego największym tego typu obiektem na świecie. Moon World Resorts Inc. (MWR) to kanadyjska firma zajmująca się projektowaniem i licencjonowaniem własności intelektualnej. Firma MWR została utworzona specjalnie, aby zaprojektować ten najbardziej spektakularny i innowacyjny resort świata.

Powierzchnia Księżyca z rozległą, w pełni działającą kolonią księżycową. Goście będą mieli dostęp do tej wyjątkowej atrakcji przez 90 minut.


MOON to niezwykła koncentracja architektury, inżynierii, designu i sztuki, która stworzy współczesny, futurystyczny i wyjątkowy ośrodek wypoczynkowy, obejmujący aż 515 tys. metrów kwadratowych. Budowla będzie miała co najmniej 224 metry, a średnica kuli wyniesie około 198 metrów. Dokładne wymiary będą się zmieniały, zgodnie z wymaganiami miejscowych przestrzeni powietrznych i lokalnie obowiązującymi ograniczeniami wysokości dla miejsc, w których budynek będzie powstawał. MWR udzieli licencji czterem miejscom na całym świecie (tzw. licencje regionalne). Po jednym w każdym z następujących regionów: Ameryka Północna, Europa, MENA i Azja. W regionie MENA z wielu przekonujących powodów faworytem jest Dubaj. Potencjalnymi regionalnymi licencjobiorcami będą duże, globalne, myślące przyszłościowo korporacje, zdolne do sfinansowania budowy wartej 5 miliardów dolarów, a ponadto obsługiwania inwestycji zgodnie z najwyższymi standardami. Obiekt zostanie wzniesiony zgodnie z pięciogwiazdkowym standardem LEED Gold. Księżycowa budowla będzie wyjątkowa również ze względu na swój unikatowy kształt. Budynek będzie kulą, w przeciwieństwie do innych podobnych realizacji, które mają jedynie kopułę lub półkopułę.

MOON
MOON Dubaj przedstawiony na miejscu Burj Khalifa.
MOON
Jeden z 4000 5-gwiazdkowych luksusowych apartamentów hotelowych w MOON.
Zapierający dech w piersiach klub nocny MOON; dołącz do niekończącej się imprezy pod czujnym okiem obcego statku kosmicznego kontrolowanego przez najbardziej pożądanych DJ-ów w galaktyce.

 

Budynek autorstwa Michaela R. Hendersona oraz Sandry G. Matthews umożliwi szerokiej publiczności aktywne i niedrogie przeżycie niesamowitych wrażeń. Za około 500 dolarów będziemy mogli odbyć 90-minutową wycieczkę po powierzchni Księżyca, obejmującą eksplorację księżycowej kolonii. Przewiduje się, że MOON będzie witał 10 milionów gości hotelowych rocznie, a dodatkowo aż 2,5 miliona osób odwiedzi 4-hektarową powierzchnię księżyca, co wygeneruje prognozowany roczny przychód w wysokości 1,8 miliarda dolarów.
W świecie przeciętności MOON wyznaczy zupełnie nowy standard w zakresie jakości wykonania, ochrony środowiska i zarządzania. Będzie działał jako pomost, umożliwiając niemal każdemu zaznanie turystyki kosmicznej. Podczas gdy Musk, Bezos i Branson przesuwają kolejne granice kosmosu, MOON zapewni niesamowite i autentyczne doświadczenie na Ziemi, dostępne dla wszystkich, nie tylko dla garstki. MOON to zintegrowany, wyrafinowany, nowoczesny, wyjątkowy ośrodek, który koncentruje się na architekturze, inżynierii, projektowaniu, sztuce i technologii nowej generacji.

Źródło: moonworldresorts.com (Facebook, Instagram), designboom.com

Projektanci: Michael R. Henderson & Sandra G. Matthews

Czytaj też: Projekt| Ekologia | Ciekawostki | Dubaj | whiteMAD na Instagramie