Morskie fale w szklanym pudełku? Niezwykła instalacja w Seulu

Agencja kreatywna d’strict stworzyła niecodzienną reklamę, która przypomina wzburzone morskie fale zamknięte w szklanym pudełku. W rzeczywistości to iluzja, którą można zobaczyć dzięki gigantycznym ekranom LED.

Niezwykła instalacja znajduje się w Seulu w Korei Południowej. Szklane pudełko to sześcian pokryty ogromnymi ekranami LED. Całość ma 80 m szerokości i 20 m wysokości. Łączna powierzchnia ekranów wynosi nieco ponad 1620 m kw. Projektanci z agencji d’strict przygotowali wizualizacje, które wyglądają, jak wzburzone fale. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki iluzji anamorficznej, to znaczy, że instalacja dostarcza największych wrażeń kiedy jest oglądana z odpowiedniej perspektywy. To potęguje wrażenie i sprawia, że instalacja wygląda bardzo realistycznie. Efektu nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie wysokiej jakości ekran LED, który dodatkowo został zakrzywiony.

fale w pudełku


Instalację „Wave” zobaczyć można na placu K-Pop Squere w dzielnicy Gangam-gu (강남구). To czwarta co do wielkości dzielnica w Seulu. W dzielnicy jest stosunkowo wyższy poziom życia w porównaniu do średniej miasta. To właśnie tutaj znajdują się siedziby wielu międzynarodowych korporacji jak IBM, Google czy Toyota.

Instalacja „Wave” ma pokazywać marketingowe możliwości agencji kreatywnej d’strict. Pomysłodawcy mogą chyba mówić o sukcesie – wideo, które publikujemy niżej w ostatnich dniach błyskawicznie rozniosło się po sieci.

Czytaj też: Identyfikacja wizualna | Technologia | Ciekawostki


źródło: d’strict