MOSCOT – luksusowe okulary z wieloletnią tradycją

MOSCOT to pięciopokoleniowa, rodzinna amerykańska marka luksusowych okularów z siedzibą w Nowym Jorku. Marka specjalizuje się w oprawach optycznych i okularach przeciwsłonecznych. Została założona w dzielnicy Lower East Side na Manhattanie w 1915 roku przez Hymana Moscota, co czyni ją jedną z najstarszych lokalnych firm w Nowym Jorku, a także 21. najstarszą firmą okularową na świecie, która działa do dziś!

Hyman Moscot zaczynał swój okularowy biznes od sprzedawania okularów z wózka, z którym przemierzał Lower East Side. Dziś wózek Hymana jest elementem logo firmy. Po kilku latach do biznesu dołączył Sol, syn Hymana, który mimo młodego wieku – miał zaledwie 15 lat – okazał się świetnym sprzedawcą i w 1925 roku otworzył razem z ojcem pierwszy sklep firmowy na Orchard Street, a po 10 latach zarządzał już własnym salonem na Rivington Street.

Okulary Moscotów podbiły Nowy Jork – były niedrogie, trwałe i modne. Na początku lat 50-tych prezesem firmy MOSCOT został syn Sola – Joel, dzięki któremu marka stała się jednym z najbardziej znanych i lubianych nowojorskich „optyków”. Polityka firmy, wprowadzona przez Joela, polegała na wierności tradycji, szacunku dla historii i kreowaniu wizerunku MOSCOT. Chciał on by marka miała była postrzegana jako „optyk z sąsiedztwa”, a nie sklep z okularami, gdzie wprawdzie jest ogromny wybór okularów, ale trudno o profesjonalną obsługę i indywidualne podejście do klienta. W salonach MOSCOT było inaczej – kiedy inne firmy optyczne przyciągały klientów wymyślnymi, bogato zdobionymi okularami, Joel postawił a wysoką jakość, ponadczasowy, klasyczny wygląd oprawek i obsługę na najwyższym poziomie. Nie zapomniał również o wykwalifikowanej kadrze optyków. To wszystko wciąż jest największą siłą marki MOSCOT.


Kolekcja MOSCOT Originals, oparta na stylach z archiwów rodziny Moscot z lat 30-tych i 80-tych XX wieku, celebruje klasyczny wygląd i ponadczasowy design zrodzony w minionych dziesięcioleciach. Okulary zachowują autentyczność oryginalnych stylów oprawek, w tym szczegółów z epoki, soczewki okularów przeciwsłonecznych wykonane są z prawdziwego szkła, które dokładnie odwzorowują prawdziwe kolory ze starej szkoły, wyprodukowane po raz pierwszy przez firmę w latach czterdziestych XX wieku.

Wiernie odwzorowana kolekcja jest dostępna w postaci okularów lub okularów przeciwsłonecznych, na receptę lub bez, w różnych kombinacjach i rozmiarach oprawek i soczewek.
Kolekcja MOSCOT Spirit odbiega od archiwów rodziny Moscot, ale nadal ma to samo DNA marki, co MOSCOT Originals, w tym najwyższej jakości materiały. Aby zapewnić możliwie najmocniejszą konstrukcję. Kolekcja MOSCOT Spirit, oferująca odrębną paletę kolorów firmy i sygnowane mosiężne elementy, jest dostępna jako okulary okulistyczne lub lub okulary przeciwsłoneczne.
Dodatkowo Harvey Moscot, uważa, że oprócz zarabiania pieniędzy niezwykle ważne jest dzielenie się nimi. Z zaangażowaniem wspiera akcje charytatywne – powołał do życia też własną fundację. W 2009 roku marka otrzymała nagrodę za działalność charytatywną: „Moscot Mobileyes Foundation” – „objazdowe” sklepy i gabinety optyczne, które od 6 lat docierają do nowojorskich szkół i domów dziecka. Pracownicy firmy i eksperci badają za darmo dzieci i wyposażają w okulary te z najbiedniejszych rodzin. Okulary MOSCOT dostępne są w wyselekcjonowanych salonach optycznych w Polsce.

Zobacz również: Kolekcja | Projektant | Moda