MOTO Willa

MOTO Willa, czyli dom miłośnika motoryzacji w Gliwicach.

MOTO Willa nawiązuje do pasji inwestorów do motoryzacji. To właśnie dlatego architekci z pracowni Studio BB Architekci w bryle budynku przewidziano rozległy wielostanowiskowy garaż.

Przedstawiamy projekt parterowego domu o nowoczesnej, minimalistycznej estetyce o rozległej, rozłożystej bryle parteru. Podwyższona bryłę przestrzeni dziennej, doświetlona oknami ponad dachem, dzięki temu salon będzie mógł być zawsze doświetlony. Rozległe zadaszenia od frontu oraz od strony tarasu chronią przed deszczem i dają możliwość wykorzystywania domu o różnych porach roku, nawet, kiedy pada. Duże przeszklenia w salonie zapewniają dostęp światła dziennego.

W programie funkcjonalnym parteru istotną rolę odgrywa garaż dla fana motoryzacji: miejsca 4 miejsca parkingowe oraz miejsca przed domem. Zadaszenie nad tarasem, pergola oraz basen, blisko salonu mają zapewnić możliwość częstego korzystania z wodnych kąpieli. W programie funkcjonalnym przewidziano saunę, z możliwością wyjścia i morsowania w zimie. Zaproponowano jasną i ciemną okładzinę elewacyjną.

nazwa: MOTO Willa
lokalizacja: Gliwice
powierzchnia użytkowa: 350 metrów kwadratowych
powierzchnia całkowita: 450 metrów kwadratowych
projekt: Tomasz Bradecki, Barbara Uherek-Bradecka, Paulina Konsek / http://studio-bb.pl 

O architektach:
Pracownia STUDIO BB ARCHITEKCI powstała w 2008 roku, kiedy Barbara Uherek-Bradecka oraz Tomasz Bradecki rozpoczęli wspólne działania projektowe. Pracownia pierwotnie realizowała głównie projekty domów oraz wnętrz mieszkalnych, które do dnia dzisiejszego są naszą pasją. Z biegiem czasu poszerzyliśmy działalność o realizację projektów budynków i wnętrz budynków usługowych: restauracji, hoteli, a także przestrzeni publicznych. W chwili obecnej naszą specjalizacją jest zabudowa mieszkaniowa wysokiej intensywności. W chwili obecnej biuro tworzy większy zespół projektowy, w którym zespół wnętrz prowadzi Barbara Uherek-Bradecka, a zespół odpowiedzialny za architekturę Tomasz Bradecki. W naszym codziennym podejściu projektowym staramy się równoważyć oczekiwania inwestorów oraz konieczną designerską elegancję. Naszą silną stroną jest fakt, że nie ma mamy ulubionego, wybranego stylu: nasz styl i projekt staramy się dostosować do potrzeb inwestorów. Próbujemy jednak znaleźć przy tym naszą własną myśl przewodnią, która określa projekt.

Chcemy również być najbardziej ekologiczną pracownią projektową w okolicy, dlatego dzięki współpracy z firma COMMVOLT na naszym dachu zamontowaliśmy ogniwa fotowoltaiczne. Od teraz projektujemy przy wsparciu energii pozyskanej z energii słonecznej. Do najważniejszych sukcesów biura należą: Projekt przebudowy Parku Miejskiego w Sośnicowicach, zespół zabudowy wielorodzinnej Zimowa Knurów,  a także I miejsce w konkursie na centrum Goleniowa (wraz z ARCA – Michał Stangel), wyróżnienie w konkursie na projekt terenów mieszkaniowych osiedla Wygoda w Białymstoku,  projekt i realizacja przebudowy i rozbudowy zespołu hoteli Diament w Zabrzu, Szkoły podstawowej w Gliwicach (opublikowane w Śląskim Przeglądzie Architektury woj. Śląskiego). Do naszych najświeżych osiągnieć należy nagroda w kategorii za Najlepszy projekt ekologiczny w PLGBC GREEN BUILDING AWARD 2021 dla CEE- Centrum Edukacji Ekologicznej.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Motoryzacja | Architekt

źródło: http://studio-bb.pl