Motocykl zbudowany z części kultowego Garbusa. Brzydki czy piękny?

Volkswagen Beetle, lub jak kto woli Volkswagen Garbus to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej kultowych pojazdów, jakie kiedykolwiek jeździły po drogach. Warto również dodać, że Garbus był najdłużej i najliczniej produkowanym modelem samochodu w historii motoryzacji. Właśnie doczekał się reinterpretacji w postaci motocyklu wykonanego z charakterystycznych części nadwozia. 

Autorem tego wyjątkowo ciekawego jednośladu jest miłośnik motoryzacji i mechanik Brent Walter, który postanowił stworzyć motocykl inspirowany kształtami Volkswagena Beetla, zwanego też Garbusem. Walter postanowił wykorzystać stare, charakterystyczne elementy nadwozia takie jak nadkola, które posłużyły mu do stworzenia ramy motocyklu. 


Pod ramą kryje się silnik 79cc, który również pochodzi z koncernu Volkswagena. Charakteru dodają przednie i tylne światła, które również wyglądają jak żywcem wyciągnięte z Garbusa. Dwa spore koła sprawiają, że motocykl nazwany VolksPad zyskał charakterystyczny przysadzisty wygląd, który także odwołuje się do estetyki samochodu sprzed niemal wieku. Jednoślad powstał w dwóch wersjach kolorystycznych: zielonym i jasnoniebieskim. Jak wam się podoba? 

zdjęcia: Brent Walter