Motorówka, czy skała? Dziwny obiekt pojawił się u wybrzeży Marsylii

Motorówka, czy skała? To pytanie zadają sobie turyści wypoczywający u wybrzeży Marsylii. Przypominający skałę obiekt poruszający się ze znaczną prędkością wzbudził zainteresowanie zarówno turystów, jak i internautów. Choć wygląda jak skała wystająca ponad taflę wody, to prędkość z jaką się porusza zdaje się przeczyć temu twierdzeniu. Okazuje się, że jest to najnowszy projekt artysty Juliena Berthiera.

Artysta Julien Berthier zbudował hiperrealistyczną skałę żywicy epoksydowej, umieszczając na szczycie zużytej, znalezionej na brzegu łodzi. L’invisible, bo tak nazwał swoje dzieło, przybiera formę sztucznej skały, która subtelnie wpisuje się w skalisty krajobraz  wybrzeża Marsylii i delikatnie modyfikuje jego krajobraz.

L’invisible może poruszać się dokładnie tak samo jak motorówka, co sprawia, że kierujący tym nietypowym pojazdem może wpływać na odbiór okolicznego pejzażu. To właśnie było celem artysty – pokazanie jak łatwo można zmieniać krajobraz ludzką dłonią. 


“Skała inspirowana jest swoim bezpośrednim, surowym otoczeniem, pobudzając ciekawość zainteresowanie widza. Ruchomy głaz jest czymś pomiędzy dekoracją, ulepszoną rzeczywistością, obiektem rekreacyjnym, udręką survivalowca i ekologiczną protestem mówi artysta.

Aby dostać się do wnętrza łodzi, należy wejść przez zamaskowany właz. Julien
 Berthier ustawił na górze klapę, która umożliwia wejście do pojazdu i manewrowanie nim. Jedynym odsłoniętym elementem jest silnik.

Czytaj też: Ciekawostki | Ekologia | Sztuka | Podróże | Kultura | Francja | Gadżety

źródło: https://julienberthier.org / Motorówka, czy skała?