MOTS stworzył mural w Lizbonie

Duet MOTS stworzył mural w Lizbonie. Każdy kwiat ma symboliczne znaczenie!

MOTS stworzył mural w Lizbonie w ramach festiwalu MURO LX. Projekt został wyróżniony przez jury i mieszkańców osiedla. Koncept nawiązuje do wielokulturowości, każdy kwiat jest charakterystyczny dla państwa z którego pochodzą mniejszości narodowe mieszkające w Portugalii.

Mural od MOTS o nazwie “Florescer” ma ponad 33 metry wysokości i zajmuje 11 pięter bloku mieszkalnego w dzielnicy Casal dos Machados. Przedstawiciele MOTS zaznaczają, że to ich największy zrealizowany dotychczas mural, a na swoim koncie mają ich już kilkadziesiąt. 


“WFlorescerzaprezentowaliśmy martwą naturę złożoną ze słoika z kwiatami typowymi dla naszych domów, ale gdzie zestaw kwiatów ma swoje własne znaczenie, ponieważ każdy kwiat został wybrany zgodnie z krajami pochodzenia imigrantów w Portugalii. W symboliczny sposób chcieliśmy przedstawić ludzi, którzy częścią narodu, którzy sprawiają, że Portugalia jest bogatsza kulturowo, ale którzy wciąż muszą zmagać się nierównościami społecznymiDziękujemy GAU (Galeria De Arte Urbana) za wybranie naszego projektu, czujemy się najbardziej szczęśliwi mogąc b częścią tegorocznego festiwalu MURO_LX.” – mówią przedstawiciele MOTS.

O pracowni: 
MOTS – duet artystów miejskich z Porto w Portugalii i Opola w Polsce, tworzony przez Diogo Ruasa, malarza ilustratora, oraz Jagodę Cierniak, fotografkę i koordynatorkę projektu. Ich współpraca połączyła ich indywidualne podejścia, charakteryzujące się doświadczeniem Diogo jako artysty miejskiego oraz zaangażowaniem Jagody w społeczne inicjatywy oddolne i projekty artystyczneMots obejmuje kilkadziesiąt murali. Ich prace były prezentowane w wielu publikacjach, na festiwalach sztuki miejskiej, wystawach grupowych i indywidualnych w całej Europie. Fascynacja pary abstrakcyjnych realistycznych marginesów jest wyraźnie widoczna w ich pracach, które obejmują płótna, wielkoformatowe murale i projekty interdyscyplinarne. Obecnie pracuje pomiędzy Polską, Portugalią i Niemcami.Więcej prac tego niezwykle utalentowanego studia znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też: Portugalia | Murale | Rośliny | Sztuka | Kultura | Polscy projektanci

 

źródło: MOTS stworzył mural w Lizbonie / materiał prasowy / https://mots.pt