Motyle na talerzach od Christiana Lacroix

Porcelana Vista Alegre potrafi wprowadzić wiosenną atmosferę do każdego domu. Kolkecja zaprojektowana została przez Christiana Lacroix pod nazwą Butterfly Parade.

Christian Lacroix uwielbia motyw motyli. Motyw ten umieszczony na śnieżnobiałej porcelanie staje się wyjątkowo eteryczny, radosny i pełen życia. Patrząc na kruche naczynia nie sposób odnieść wrażenia, że motyle unoszą się tuż na ich powierzchnią i zaraz odlecą.

Złocenia i platynowe wykończenia, połączone z prostą formą porcelany, sprawiają, że kolekcję Butterfly Parade można z powodzeniem łączyć z inną również tego projektanta – Sol y Sombra, którą charakteryzują nieregularne czarne i białe pasy połączone w geometryczne wzory, zaakcentowane złotymi i platynowymi zdobieniami. Motyw motyla pojawia się również tu – na wewnętrznej stronie filiżanek i kubków, a nawet spodach talerzy, co czyni tę porcelanę jeszcze bardziej luksusową, a także świadczy o tym, że Lacroix w zręczny sposób bawi się stylami i sprawia mu to wyjątkową przyjemność.

W Polsce kolekcja dostępna jest na ul.Długiej 8 w Warszawie. W Długa Showroom znajdziemy również prace projektantów takich jak Brunno Jahara, Karim Rashid, Beatriz Lamanna czy wybitnie uzdolnionego młodego Polaka – Bartka Mejora.