Mural dla Ukrainy powstał w Paryżu. Namalował go Seth Globepainter

W stolicy Francji powstał mural stworzony z myślą o ukraińskich przyjaciołach. Ich twórcą jest paryski artysta Julien Malland, znany również jako Seth Globepainter. Wcześniej tworzył także na Ukrainie.

Mural przedstawiający dziewczynkę z ukraińską flagą znajduje się przy rue Biot w Paryżu. To jednak niejedyna praca związana z Ukrainą, której autorem jest 50-letni twórca. W 2014 roku, po tragicznych wydarzeniach na Majdanie Niepodległości w Kijowie, artysta został zaproszony do współpracy przez Olega Sosnova. W stolicy Ukrainy stworzył mural znajdujący się w historycznym sercu Kijowa. Jak napisał w swoich mediach społecznościowych, powstał on wówczas, aby uczcić nową przyszłość kraju nad Dnieprem.

Mural przedstawia dziewczynkę, która charakterystycznym dla dzieci radosnym krokiem maszeruje z flagą Ukrainy, stąpając po czołgach, które rozdeptuje.


Inny mural o pokojowym przesłaniu powstał natomiast kilka lat później w mieście Popasna, 100 kilometrów na zachód od Ługańska.

Nigdy nie myślałem, że moja ostatnia praca zatytułowana “Keep in touch” będzie dziś tak aktualna – napisał na swoim Facebooku artysta.

Czytaj też: Murale | Paryż | Ukraina  | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie  | #SolidaritywithUkraine


fot. Seth Globepainter

Tekst: Tomasz Kobylański