Mural projektu Piotra Młodożeńca ozdobił kamienicę w Warszawie

Mural Piotra Młodożeńca pojawił się na ścianie budynku przy ulicy Jaworzyńskiej 7/9 w Warszawie, tuż obok wejścia do stacji Metro Politechnika. Jego łączna powierzchnia to 250 m kw. Ścianę o wysokości 20 metrów przez cztery dni malowało pięć osób.

Autor pracy, Piotr Młodożeniec, to znany i ceniony warszawski grafik, ilustrator, malarz, a także autor filmów animowanych. Jest synem jednego z najwybitniejszych przedstawicieli szkoły plakatu, Jana Młodożeńca. Współtworzył znaki graficzne i ulotki dla Solidarności. Mieszkańcom stolicy znany jest również z projektu muralu upamiętniającego stan wojenny.

Sztuka miejska jest dla mnie bardzo ważna. Podobnie jak zabawa kolorem oraz prostotą i syntetycznością znaków graficznych. Tym bardziej cieszę się, że mogłem połączyć te trzy aspekty, projektując dla Dentons wielkoformatową grafikę w jednym z centralnych punktów stolicy. Tak wielki mural w środku miasta to dla grafika wielka gratka – powiedział Piotr Młodożeniec.

Mural został namalowany w ramach inicjatywy #1YearChallenge, projektu obchodów 30-lecia działalności kancelarii Dentons, największej firmy prawniczej w Polsce i na świecie. Z okazji jubileuszu kancelaria uruchomiła całoroczny cykl wydarzeń i inicjatyw, dzięki którym jej pracownicy, współpracownicy, klienci i interesariusze mogą angażować się we wspieranie działań z zakresu edukacji, kultury i sztuki, ekologii oraz działań na rzecz lokalnych społeczności.


Powstały mural wpisuje się w nurt artystycznych wielkoformatowych grafik, zdobiących warszawskie budynki i ma umilać spacery po stolicy. Inicjatywa #1YearChallenge spotkała się z przychylnością władz Warszawy, a Burmistrz dzielnicy Śródmieście objął ją patronatem.

Czytaj też: Murale | Warszawa | Sztuka | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie

fot. Good Looking Studio, Michał Dziurkowski