Mural Tytusa Brzozowskiego ozdobił najwyższy budynek w Unii Europejskiej

Mural projektu Tytusa Brzozowskiego znajduje się na ścianie wewnętrznej klatki schodowej w wieżowcu Varso w Warszawie. Jego motywem przewodnim jest miasto oraz energia żyjących w nim ludzi.

Kolorowe dzieło znajduje się między kondygnacjami 39 i 43 i zajęło ścianę wewnętrznej klatki schodowej, zlokalizowanej w nowej siedzibie kancelarii prawnej CMS (o tym, jak wygląda sama kancelaria napiszemy już wkrótce!). Mural zaprojektował Tytus Brzozowski, który wykorzystał elementy związane z architekturą Warszawy. Punktem wyjścia był modernizm, którego elementy można dostrzec w aranżacji samego biura.

Na ogromnym muralu znalazły się charakterystyczne budynki z lat 20., 30. i późniejszych, które położone są w takich dzielnicach jak: Saska Kępa, Żoliborz, Mokotów, Ochota, Śródmieście, Powiśle, Kamionek, Bielany czy Okęcie.

Chluby moderny unoszą się wśród chmur na pomalowanych w geometryczne wzory bryłach, w ich tle znajdziemy złożoną z sześcianów zieleń. Pomiędzy budynkami, tak jak zawsze w muralach Tytusa Brzozowskiego, pojawiają się ludzie – jedni zapracowani pędzą w ważnych sprawach inni relaksują się na leżakach – pełen koloryt miasta otwartego dla wszystkich. Jednak czujne oko dostrzeże tu coś więcej. Nam udało się wypatrzyć między innymi poznański Okrąglak!


Muralowi towarzyszą niezwykłe widoki na miasto z góry – kolorowe modernistyczne bryły sąsiadują z oszałamiającą perspektywą na Warszawę. Mural projektu Tytusa Brzozowskiego powstał przy współpracy z zespołem Ideamo.

O pracach Tytusa pisaliśmy już wielokrotnie. A jak wygląda pracownia, w której projektuje murale? Nasz artykuł ze zdjęciami wnętrza znajdziecie klikając TUTAJ.

źródło: Tytus Brzozowski

Czytaj też: Warszawa | Murale | Sztuka | Ciekawostki | Biuro | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły