Muzykę nagrywa tu Taco Hemingway. Tak wygląda Studio Nagrywarka w Warszawie

Studio Nagrywarka znajduje się w dwóch lokalizacjach – na Mokotowie i Bielanach w Warszawie. W tym klimatycznym wnętrzu swoje płyty nagrywali między innymi Taco Hemingway i Quebonafide. Jak wygląda ta przestrzeń?

Unikalną sesję zdjęciową w Studio Nagrywarka wykonał Ernest Wińczyk, który prowadzi studio fotograficzne Wunderkamera. W tej wyjątkowej przestrzeni powstały nie tylko muzyczne hity, które słychać w największych rozgłośniach radiowych, ale także audiobooki czy podcasty przygotowane we współpracy z ikonami nagrań lektorskich.

Studio nie jest typową architektoniczną realizacją. To przestrzeń, która musi charakteryzować się wysokimi parametrami dźwiękoszczelności. Akustyka ma więc tutaj ogromne znaczenie. Jednak dla artystycznej twórczości ważny jest też klimat miejsca. Ta pozytywna aura ma duży wpływ na powstające tu dźwięki.

W ramach sesji zdjęciowej Ernesta Wińczyka przestrzeń studio wypełniły kolorowe dodatki, materiały dekoracyjne i retro gadżety. Ernest Wińczyk odpowiadał za koncepcję i stylizację. Całość miała dać efekt “na bogato”, stąd nieco baśniowy “filtr” na zdjęciach, a rozświetlone przedmioty dostrzegamy przez atrakcyjną mgiełkę.


To jedno z niewielu miejsc na mapie Warszawy przeznaczonych do kreatywnej pracy twórczej, które na tle konkurencji wyróżnia się pięknym designem, dobrą energią i szerokimi możliwościami. Założycielem Studio Nagrywarka jest Jan Kwapisz

Czytaj też: Ciekawostki | Warszawa | Gadżety | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie

Photography/art direction: Ernest Wińczyk
Production: Wunderkamera
Lighting Assistant: Krzysztof Durmaj
Production Assistant: Maria Kniaginin-Ciszewska
Postproduction: Julianna Michalska