Na taką nowość czekaliśmy. Samsung wprowadza pilot zasilany energią słoneczną

Marka Samsung zaprezentowała sporo designerskich nowości, w tym pilot zasilany energią słoneczną. Podczas wirtualnego wydarzenia First Look poznaliśmy nowe telewizory na 2021, wśród nich między innymi Neo QLED, MicroLED i linię Lifestyle TV.

Prócz nowości technologicznych poznaliśmy strategię firmy, która chce dostosować produkcję telewizorów do długoterminowych programów zrównoważonego rozwoju. Mówiąc wprost – Samsung stawia na ekologię.

W ubiegłym roku doświadczyliśmy tego, jak ważną rolę technologia odgrywa w naszym codziennym życiu, każdego dnia pomagając nam wykonywać obowiązki i utrzymywać wzajemne kontakty. Nasze zaangażowanie w tworzenie zrównoważonej przyszłości idzie w parze z niesłabnącym dążeniem do innowacji, by sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom użytkowników – od zmniejszenia śladu węglowego generowanego przez nasze urządzenia przez zapewnienie szeregu funkcji zwiększających przystępność, po oferowanie niezrównanych wrażeń z oglądania dostosowanych do stylu życia każdego odbiorcy – mówi JH Han, President Visual Display Business w Samsung Electronics.

Wśród proekologicznych działań można wskazać między innymi zmniejszenie śladu węglowego i poprawę efektywności energetycznej, projektowanie zrównoważonych opakowań oraz pilot do telewizora zasilany energią słoneczną. Samsung rozszerzy swój projekt “Ekoopakowanie” na wszystkie modele telewizorów Lifestyle’owych z 2021 roku i większości tegorocznej linii Neo QLED. Producent będzie mógł przetwarzać rocznie do 200 tysięcy ton pudeł z tektury falistej. Natomiast ograniczenie tekstu i grafiki na opakowaniach pozwoli wyeliminować farbę drukarską na bazie oleju, której używa się do druku barwnego na pudłach od telewizorów.

pilot energią słoneczną


Rozwiązaniem, na które czekaliśmy od lat jest zapowiedź wprowadzenia pilota zasilanego energią słoneczną. Producent poinformował, że w 2021 roku takie piloty trafią do sprzedaży z telewizorami Samsung. Pilot można ładować korzystając ze światła naturalnego, oświetlenia wewnętrznego lub USB. Ta zmiana przyniesie realne korzyści – w ciągu siedmiu lat pozwoli zapobiec wygenerowaniu odpadów pochodzących z około 99 milionów baterii AAA, które użyte byłyby do obsługi pilotów. Dodatkowo takie piloty produkowane będą z wykorzystaniem surowca powstałego z przetworzonych plastikowych butelek.

Wśród nowych telewizorów warto zwrócić uwagę na design modelu Neo QLED 8K, który oferuje nowość w postaci Infinity One Design – niemal bezramkowego ekranu. Telewizor można zamontować w taki sposób, aby zminimalizować ilość widocznego okablowania. Istnieje możliwość zamontowania do telewizora modułu Slim One Connect, który ułatwia zarządzanie kablami. Atutów modelu jest dużo więcej, wśród nich między innymi program Samsung Health, za sprawą którego telewizor pozwala nam stworzyć w domu prywatną siłownię, a nowa funkcja Smart Trainer pozwoli analizować postawę podczas ćwiczeń – telewizor jest więc jak osobisty trener!  Więcej o nowościach Samsung napiszemy w kolejnych artykułach.

Czytaj też: Technologia | Ciekawostki | Ekologia | Gadżety

źródło: materiały prasowe Samsung

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły