Nad Wisłę przypłynęła sauna fińska. Jest dla wszystkich mieszkańców

Pływająca sauna fińska to atrakcja, która przygotowana została dla mieszkańców Warszawy w ramach budżetu obywatelskiego. Drewniana konstrukcja będzie zmieniać swoją lokalizację na Wiśle. Projekt sauny na Wiśle przygotowali architekci z pracowni Kwadratura.

Sauna będzie działać codziennie przez rok. W jej wnętrzu powstało panoramiczne okno, przez które dobrze widać rzekę.

Sauna na wodzie to coś, czego w stolicy jeszcze nie było. Warszawiacy mogą nie tylko się wygrzać, ale też przy okazji – dzięki panoramicznej szybie – cieszyć wzrok widokiem nadwiślańskiego krajobrazu. Doznania są tak niezwykłe, że odpowiednio się wyciszając, można usłyszeć szmer rzeki i poczuć miarowe kołysanie fal – opowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.

Sauna Wisła zacumowała przy ul. Zaruskiego 3 w Porcie Czerniakowskim. Swoją działalność rozpoczyna dzisiaj, 22 listopada. Będzie otwarta codziennie od 6:00 do 24:00, co oznacza, że będzie najdłużej działającą sauną w stolicy. Dodatkowo, przez pierwszy tydzień będzie można skorzystać z niej bezpłatnie, a w kolejnych tygodniach saunowanie bez opłat będzie możliwe między 8:00 a 12:00, a także od 14:00 do 15:00 i od 17:00 do 18:00. W pozostałych godzinach za 60-minutowe korzystanie z sauny trzeba będzie zapłacić od 25 do 35 zł, a za 120 minut – od 45 do 55 zł. Za odpowiednią opłatą możliwe będzie również wynajęcie sauny na wyłączność. W środku zmieści się maksymalnie 8 osób. Saunie towarzyszyć będzie nowoczesna przeszklona przestrzeń pływająca ze strefą relaksu, wyposażoną w odprężające podgrzewane fotele na podczerwień, które sprawią że saunowanie będzie jeszcze bardziej efektywne. Aby skorzystać z sauny i wszelkich dodatkowych atrakcji, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Można jej dokonać poprzez stronę: saunawisla.pl(otwiera się w nowej karcie), pod adresem: rezerwacje@miamiwars.pl lub pod numerem telefonu: 791 197 500.


Zimowe kąpiele z roku na rok zyskują coraz większą popularność, i to nie tylko dlatego, że jest to fantastyczna metoda hartowania organizmu. To także doskonały sposób na walkę z własnymi ograniczeniami, szczególnie w zestawieniu z sauną, kiedy trzeba się przełamać i będąc bardzo rozgrzanym, wejść do wody. Dlatego w Dzielnicy Wisła zaplanowano aktywność „Morsuj i saunuj”, w ramach której tuż po saunowaniu pod opieką ratownika będzie można dotrzeć statkiem na miejsce morsowania w Wiśle. Kolejne możliwości dla aktywnych warszawiaków to akcja „Wiosłuj i saunuj”, gdzie po pływaniu wypożyczonym kajakiem lub supem, czyli deską surfingową z wiosłem, będzie można skorzystać z sauny lub „Must Be the Poet”, czyli czytanie poezji w saunie. W każdą sobotę będzie można dodatkowo wziąć udział w zajęciach pilates, yogi i bodyart. Wszystkie te aktywności w Dzielnicy Wisła będą odbywać się cyklicznie.

Morsowa szkółka Dzielnicy Wisła rozpoczęła już czwarty sezon wspólnych kąpieli w rzece. Chętni chcący spróbować przygody z zimowymi kąpielami powinni udać się na plażę miejską ZOO/Rusałka. Popływać będzie można w każdą niedzielę od 12 grudnia.

Czytaj też: Ciekawostki | Warszawa | Zdrowie | Drewno | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Warszawa