Najbardziej designerskie kino na świecie jest w Polsce. To Helios w Forum Gdańsk

Kino sieci Helios w Gdańsku zdobyło tytuł „Kina Miesiąca” branżowego portalu celluloidjunkie.com. Wybór dokonano na podstawie niezależnej ankiety.

Gdański Helios znalazł się w gronie obiektów m.in. z Londynu, Paryża, Los Angeles czy Singapuru. Design, zaproponowany przez pracownię Żera2Architekci pod kierownictwem architekta Tadeusza Żery, nowoczesne formy multimedialne, luksusowe sale Dream – to elementy, które w szczególności zwróciły uwagę portalu Celluloidjunkie. Za istotny atut kina uznano także profesjonalizm i życzliwość obsługi.

Multipleks w Forum Gdańsk składa się 9 klimatyzowanych sal. Właściciele obiektu wskazują na jego pionierskość – to właśnie w nim po raz pierwszy zastosowano kameralne sale Dream, której projekt stworzyli architekci z pracowni Gierałtowski & Partnerzy, Extract Design, z Piotrem Gierałtowskim na czele. Zastosowano tu technologię dźwięku Dolby Atmos, a obraz jest wyświetlany w rozdzielczości 4K. Nagrodzony projekt, wyróżnia również kolorystyka oraz design: skórzane fotele oraz specjalnie dobrane wykładziny. Te ostatnie pochodzą z kolekcji Christiana Lacroix. Kolekcja inspirowana była rodzinnym miastem artysty, sztuką i tkaninami oraz doświadczeniami projektanta mody. Dużym atutem wykładzin jest ich wykonanie – stworzone są wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu. Łączą więc w sobie nie tylko dobry design ale i ekologię.

Celluloidjunkie.com jest portalem, poświęconym światu kina i filmu. Zwraca uwagę na biznes, technologię, wydarzenia, targi, wiadomości z branży. Zrzesza także specjalistów z całego świata.

źródło: materiały prasowe