Najbardziej kolorowe biuro w Polsce. Powstało w Poznaniu za sprawą biura mode:lina!

Najbardziej kolorowe biuro w Polsce znajduje się przy ulicy Cichej 3 w Poznaniu. Wnętrze dla firmy Software House Crafton zaprojektowali architekci z pracowni mode:lina. Działający prężnie z klientami z całego świata Software House Crafton zaadaptował przedwojenną willę w centrum Poznania na nową, zaskakującą siedzibę dla swojego zespołu. Do tego niełatwego zadania Inwestor zaprosił architektów z biura mode:linaTM.

Na biuro składają się trzy piętra, dla których potrzebny był wspólny mianownik, aby mimo zróżnicowanej geometrii pomieszczeń cała przestrzeń odbierana była jako spójna całość. Ze względu na historyczny charakter budynku projektanci zdecydowali się na pozostawienie tradycyjnych elementów jego wnętrza: oryginalnej stolarki, sztukaterii, oryginalnych drewnianych podłóg i schodów.

Przestrzeń została potraktowana jak trójwymiarowe płótno dla abstrakcyjnego obrazu – dominująca biel została dynamicznie i konsekwentnie przełamana wyrazistymi kolorami związanymi z marką Crafton.


Główna część biurowa wraz z głównym wejściem oraz recepcją znajduje się na pierwszym piętrze – kondygnacji z pięknymi wysokimi pomieszczeniami i sztukateriami na suftach. Już od samego wejścia rysuje się bardzo klarowny koncept wnętrza: klatka schodowa przecięta precyzyjną linią oddzielającą intensywny róż od oryginalnego sosnowego drewna.

Kolejne pomieszczenia powstały według analogicznego klucza: śnieżnobiałe ściany uzupełnione o sztukaterie, obrazy oraz zabytkowe zegary po których wędrują ostre i dynamiczne plamy kolorów: turkusowego, niebieskiego oraz zielonego, rozlewające się także na gładkie betonowe posadzki. Tej samej regule podlegają zarówno przestrzenie biurowe, jak i duża wspólna kuchnia wzbogacona dodatkowo zieloną ścianą oraz toalety z elementami armatury zastanej w budynku.Ze względu na swoją konferencyjno-integracyjną funkcję, parter jest przestrzenią najbardziej nasyconą zaskakującymi rozwiązaniami. Pomieszczenia nie tylko podlegają konsekwentnej grze kolorystycznej, ale także każde posiada swoją fakturę stworzoną za sprawą np. rozet sztukateryjnych, starych aparatów fotografcznych, akcesoriów bilardowych, kostek do gry czy plansz LEGO. Dzięki temu każda z salek spotkań oprócz własnego koloru otrzymuje swoją indywidualną tożsamość. Atmosfery niezobowiązującego luzu dopełnia pomieszczenie wypełnione 5 tysiącami białych piłeczek.

PROJEKT: Crafton
DESIGN: mode:linaTM / www.modelina-architekci.com
ZESPÓŁ PROJEKTOWY: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
REALIZACJA: Luty 2022
LOKALIZACJA: ul. Cicha 3, Poznań
METRAŻ: 650 mkw
ZDJĘCIA:Patryk Lewiński

Czytaj też: Modelina| Poznań | Wnętrza | Architektura w Polsce | Biuro | Rzeźba

źródło: www.modelina-architekci.com
zdjęcia: Patryk Lewiński / https://patryklewinski.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły