Najbardziej nietypowy Starbucks na świecie. W całości powstał z kontenerów! 

Starbucks coraz bardziej zmienia swój wizerunek. Jakiś czas temu pisaliśmy o najbardziej luksusowej kawiarni amerykańskiego giganta, która powstała we włoskim Mediolanie. Dziś prezentujemy kolejny wyjątkowy projekt!

Starbucks zaprosił do współpracy architekta Kengo Kuma, który słynie z wykorzystywania kontenerów morskich w architekturze. Zadaniem stojącym przed projektantami było stworzenie minimalistycznego obiektu, który będzie funkcjonalny, ale również ekologiczny! Kuma zaproponował nieregularną bryłę składającą się z 29 pomalowanych na biało kontenerów. Nowa kawiarnia powstała jako dobudówka do istniejącego w Tajwanie centrum handlowego.


Najbardziej istotną nowością jest opcja kupowania w trybie Drive Thru, która pozwala na kupowanie kawy nie wychodząc z pojazdu. Nie jest to pierwszy raz, gdy Starbucks oferuje taką możliwość, jednak jest to wciąż rzadko spotykane rozwiązanie. Według zarządu firmy, projekt ten jest pilotażowy. Jeśli zostanie ciepło przyjęty przez klientów, w ciągu najbliższych lat powstanie tego typu placówki powstaną na całym świecie.