Najdroższy Rolls Royce na świecie! Jego cena zwala z nóg!

Pojazdy pokroju Rolls Royce Sweptail to już nie tylko środki lokomocji. To prawdziwe dzieła sztuki, o których koneserzy z całego świata po prostu marzą. W szczególości, gdy istnieje tylko jeden egzemplarz na całym świecie. Kto jest jego właścicielem? To skrzętnie skrywana tajemnica!

O właścicielu jedynego w swoim rodzaju Rolls Royce Sweptail wiemy niewiele. Tak naprawdę nie wiemy nic! To co podano do ogólnej informacji to fakt, że Sweptail został stworzony na zamówienie przez wieloletniego „konesera i kolekcjonera luksusowych samochodów, jachtów i odrzutowców”. Jego marzeniem było wykonanie na specjalne zamówienie nowego modelu brytyjskiej marki, który byłby inspirowany modelami z lat 20. ubiegłego wieku.


W ten sposób powstał Rolls Royce Sweptail. Pojazd jest w całości wykonany ręcznie, każdy najdrobniejszy detal został skonsultowany ze światowej sławy projektantami i inżynierami. Dzięki temu samochód jest nie tylko niebywale luksusowy, ale również niewiarygodnie zaawansowany technologicznie. Jak zaznaczają jego producenci, pojazd jest w pełni przystosowany do jazdy autonomicznej, co jest nowością nawet wsród liderów branży.

Więcej na temat samochodu nie wiemy. Jest to tajemnica, o której dotrzymania zabiegał właściciel. Jaka jest jego cena? To też sekret. Jednak eksperci zaznaczją, że waha się ona między 12.800.000$, a 13.000.000$. W przeliczeniu na złotówki jest to … sporo!