projekt: Magdalena Anzorge-Kurkowska

Najlepsze dyplomy studentów w konkursie „Young Interior Designers”

W konkursie „Young Interior Designers” wyróżnione zostały najlepsze projekty dyplomowe studentów Katedry Architektury Wnętrz Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Prace będzie można zobaczyć podczas wystawy, która będzie trwać od 8 do 19 listopada w Starym Browarze w Poznaniu.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi podczas wernisażu wystawy 7 listopada 2023 r. o godzinie 18. Wydarzenie odbędzie się w Słodowni +1 w Starym Browarze w Poznaniu. Sama wystawa dla wszystkich chętnych będzie dostępna od 8 do 19 listopada w godzinach 12:00-20:00. Będzie ją można zwiedzać każdego dnia prócz poniedziałków.

W konkursie „Young Interior Designers” mogli brać udział absolwenci UAP, którzy ukończyli kierunek Architektura Wnętrz na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii. Zgłoszone projekty dyplomowe powstały pod kierunkiem promotorów i promotorek Uczelni. Prace młodych projektantów dotyczą przestrzeni do życia i pracy. Proponowane koncepcje często prezentują innowacyjne rozwiązania i śmiałe wizje, które mają sprawić, że projektowane przestrzenie są przyjazne środowisku i w pełni funkcjonalne. Co ciekawe, od przyszłego roku konkurs „Young Interior Designers” będzie organizowany w formule ogólnopolskiej. Uczestniczyć w nim będą mogli studenci nie tylko poznańskiej uczelni.

Konkurs „Young Interior Designers” – Najlepsze dyplomy Katedry Architektury Wnętrz 2023

Podczas wystawy można zobaczyć projekty, które przygotowali:

JOANNA WOŹNIAK „Percepcja widzenia a szansa odnalezienia wewnętrznego spokoju. Projekt architektury wnętrz o charakterze wyciszającym w przestrzeni Okrąglaka w  Poznaniu.”

projekt: Joanna Woźniak

ŁUKASZ WOLNIAK  „Wnętrze, w którym spotykam śmierć. Projekt przestrzeni funeralnej w budynku Syropiarni w Luboniu.”

projekt: Łukasz Wolniak

MAGDALENA ANZORGE-KURKOWSKA –  „Architektura dobrostanu. Projekt wnętrz budynku trzonowo-linowego we Wrocławiu w kontekście projektowania liofilicznego”

projekt: Magdalena Anzorge-Kurkowska

ALEKSANDRA MATUSIAK-KASEJA –  „Zmysł, a forma. Projekt przedszkola sensorycznego w budynku Nowej Gazowni w Poznaniu.”

projekt: Aleksandra Matusiak-Kaseja

SZREDER NATALIA –  „Na horyzoncie życia. Rewitalizacja dawnego sanatorium w Gdyni-Orłowo na ośrodek opieki paliatywnej.”

projekt: Natalia Szreder


KLAUDIA KUNTY – „Miejsce wytchnienia. Adaptacja wnętrz pałacu w Żegocinie na ośrodek dla opiekunów osób chorych.”

projekt: Klaudia Kunty

WERONIKA ZBOINSKA – „Piękno wyobraźni. Eksploracja ruin zamku w Świeciu.”

projekt: Weronika Zboinska

ADAMCZYK LAURA –  „Abstrakcja funkcjonalna. Przestrzeń dla osób neuroróżnorodnych.”

projekt: Laura Adamczyk

AGNIESZKA GRODECKA – „Wnętrze asystujące w procesie resocjalizacji. Na przykładzie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży.”

projekt: Agnieszka Grodecka


MIŚ KAROLINA – „Zakład naprawczy” – adaptacja budynku magazynu mieszczącego się w Poznaniu przy ulicy Roboczej 4 na pracownię renowacji mebli.”

projekt: Karolina Miś

WIKTORIA TEREK – „Jak przeżyć? Pszczoły sercem ekosystemu. Projekt adaptacji wnętrz Budynku. Targowego Starej Rzeźni w Poznaniu.”

projekt: Wiktoria Terek

MAJA SOSZYŃSKA – „Świątynia duszy. Miejsce kontemplacji na wyspie na Jeziorze Swarzędzkim.”

projekt: Maja Soszyńska

ALICJA NALIKOWSKA – „Ślad w architekturze. Ruiny Zamku Świny jako kontekst dla nowych przestrzeni pogłębiania percepcji i doświadczeń.”

projekt: Alicja Nalikowska

KAROLINA BORUSZEWSKA – „Przestrzeń a zmysły. Projekt ekspozycji na 100 – lecie Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.”

projekt: Karolina Boruszewska

Partnerzy konkursu:  Konkursu: Grupa Mo,  ZAJC kuchnie, Stary Browar, whiteMAD, A&B Architektura & Biznes. Autor zwycięskiej pracy zdobędzie nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy zł. Dla laureata drugiego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 3 tysięcy zł, a autor wyróżnionego projektu otrzyma nagrodę w kwocie tysiąca zł.

źródło: UAP

Czytaj też: Poznań | Edukacja | Polscy projektanci | Wnętrza | Ciekawostki | Detal | whiteMAD na Instagramie

Konkurs „Young Interior Designers” – Najlepsze dyplomy Katedry Architektury Wnętrz 2023

Artykuł sponsorowany.