Udowodnimy wam, że wyjście na kawę nie musi wiązać się z wizytą w sieciówce. Zabierzemy Was w podróż po najmodniejszych miejscówkach w okolicach Pl. Zbawiciela i Powiśla, po zielony i sielankowy Żoliborz czy nieodkryte zakątki Pragi i Mokotowa. W naszej książce znajdzie się każde miejsce, w którym za dobre espresso lub półlitrowego chemexa klienci są w stanie oddać ostatni grosz.

Tymi słowami przedstawiają przewodnik Varsavia Coffee Spots jego twórcy: Alex Bielicki oraz Krzysztof Rzyman. Na tych kolorowych stronach zebrali miejsca, które warte są polecenia – Zdjęcia zrobione w klimatycznej kawiarni rozbijają banki lajków na Instagramie. To najwyższy czas, aby ludzie poznali drugą stronę Warszawy, alternatywną – dodają autorzy przewodnika.

Varsavia Coffee Spots to wydawnictwo o przyjemnym dla dłoni formacie, który odpowiada japońskiemu formatowi B6. Minimalistyczną okładkę zaprojektowała Beata “Barrakuz” Śliwińska. Z kolei w środku można poznać miejsca, które poleciły między innymi: Małgosia Minta (Minta Eats), Marta Dymek (Jadłonomia), Areta Szpura (ex-Local Heroes), Magda Jagnicka (Glamour) i Irena Krajnik-Hirsz (Welcome to my coffee world).

Przewodnik można nabyć w warszawskich kawiarniach, księgarniach (SuperSalon, Bookoff, Bęc Zmiana) oraz na stronie www.stormingthecity.com.