domek letniskowy zdjęcia

Tak wygląda najlepiej zaprojektowany domek letniskowy [ZDJĘCIA]

Konkurs dla architektów nazwany Small Project Awards to jedno z najciekawszych wydarzeń tego typu. Najważniejsze biura z całego świata co roku tworzą projekty niewielkich obiektów, które poza małym rozmiarem muszą być funkcjonalne i ekonomiczne. Zwycięzcą ostatniej edycji konkursu na najlepiej zaprojektowany domek letniskowy jest pracownia BIG, zdjęcia nagrodzonego projektu publikujemy niżej.

Podczas ostatniej edycji jury postanowiło podzielić konkurs na trzy kategorię. Pierwsza, która interesuje nas najbardziej, dotyczy projektów, które nie przekraczają 150 tysięcy dolarów. Druga kategoria dotyczy projektów kosztujących mniej niż 1,5 miliona dolarów. W ostatniej znalazło się miejsce dla projektów mierzących nie więcej niż 465 metrów kwadratowych.

Zwycięzcą pierwszej kategorii okazała się pracownia BIG, która zaproponowała niewielki domek letniskowy o nazwie A45. Mierzący niecałe 17 metrów kwadratowych obiekt stanął w lesie pod Nowym Jorkiem. To, co go wyróżnia to ciekawa, geometryczna bryła, której charakteru dodaje spadzisty dach zaprojektowany pod kątem 45 stopni.

domek letniskowy zdjęcia


Jak dodają architekci, domek można postawić w niemal dowolnym miejscu, a na jego budowę potrzeba nie więcej niż 4-6 miesięcy. Warto równie dodać, że chatka powstała w całości z materiałów, które można poddać recyklingowi.

Czytaj też: Domek letniskowy | Podróże | Las

Domek letniskowy projektu duńskiej pracowni BIG, zdjęcia: BIG.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły