Najnowsza kolekcja od NENUKKO-The Soil S/S 2017

Koncepcja NENUKKO na wiosnę i lato tego roku jest rozwinięciem wątku tematycznego rozpoczętego w minionym sezonie. Nakreślona wcześniej niepokojąca wizja ziemi pozbawionej zasobów naturalnych ustępuje miejsca cichej nadziei na odzyskanie pierwotnej więzi z odradzającą się przyrodą.

Na poziomie wizualnym dwa kolejne sezony – ten mijający i ten nadchodzący – funkcjonują jako dyptyk, w którym nie mogło zabraknąć muzy NENUKKO – Agaty Buzek. Tym razem aktorka została sportretowana przez Przemysława Dzienisa, który z właściwą sobie przenikliwością uchwycił nastrój melancholii towarzyszącej stopniowemu odzyskiwaniu harmonii ze światem. Zdjęcia zostały wykonane w niepokojącym półmroku, choć panująca konwencja przyzwyczaiła nas do zgoła odmiennego ukazywania wiosny i lata. Przekaz NENUKKO staje w kontrze do tej tradycji – jest przepełniony zadumą i niemym oczekiwaniem.

Stylistyka kolekcji nawiązuje do wcześniejszych projektów NENUKKO. Znajdziemy w niej echa charakterystycznych dla marki rozwiązań formalnych, które ewoluowały do nowej postaci. NENUKKO potwierdza ciągłość swojej wizji poprzez wierność geometrycznym liniom i własnym zasadom proporcji i skali. Zamiast odwoływać się do kształtu sylwetki, ubrania raczej grają z jej formą tworząc nieoczekiwane napięcia i kontrasty. Dominującym kolorem w kolekcji jest czerń w towarzystwie szarości, ziemistych zieleni i pojedynczych akcentów bieli. Podstawowymi surowcami są gładkie bawełniane drelichy i popeliny zestawione z nieco lżejszymi batystami.