Najnowsza siedziba Apple. Tak wyglądała w Boże Narodzenie z drona.

Apple to marka, tak dobrze znana, że nie ma najmniejszego sensu jej przedstawiać. Inaczej wygląda sytuacja z ich siedzibą – Apple Campus 2. Tu pojawia się wiele tajemnic i spekulacji.

Obiekt będzie jednym z największych budynków nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale i na świecie.Gdyby rozprostować pierścień składający się na bryłę budynku, miałby on zawrotne 1,6 km długości. Z kolei łączna powierzchnia kondygnacji budynku to 260 tys. metrów kw., czyli 26 hektarów.

Podobnie mają się koszty jego budowy. Według wstępnego planu, obiekt kosztować miał 3 miliardy dolarów. Budżet szybko jednak wzrósł do 5 miliardów, jednak to wciąż nie koniec. Przypomnijmy, że budowa jednego z najdroższych obiektów w Polsce, Stadionu Narodowego pochłonęła „jedynie” 2 miliardy … złotych.

Gdzie się będzie znajdował? Niektórych może to dziwić ale Apple Campus 2 stanie w odległości niecałych 2 kilometrów od wcześniejszej siedziby firmy.

Apple od zawsze pokazuje jaki ma stosunek do relacji ze społeczeństwem oraz środowiskiem. Dlatego Apple Campus 2 będzie korzystał niemal w całości z odnawialnych źródeł energii, takich jak ogniwa fotowoltaiczne, natomiast dla pracowników przeznaczono olbrzymie tereny parkowe pod sport i rekreacje.

Budowa opóźnia się od niemal dwóch lat. Wielkie otwarcie planowano już na rok 2015, jednak z gry wiedziano, że termin jest ten niemal niemożliwy. Obecnie mówi się o drugiej połowie bieżącego roku.