W Krakowie stworzyli najpiękniejsze miejsce relaksu. Zdobyło nagrodę!

Architekt Karol Ciepliński z biura projektowego BLACKHAUS KAROL CIEPLIŃSKI ARCHITEKT, otrzymał prestiżową nagrodę European Property Awards 2020 w kategorii „Best Leisure Interior Poland” (Najpiękniejsze miejsce relaksu w Polsce) za zrealizowany projekt salonu kosmetycznego TEASHI NAIL LAB w Krakowie. Nagrodzony projekt został wyróżniony spośród wielu prac nadesłanych z całego świata. Lista nagrodzonych – najlepszych projektów – została ogłoszona podczas Gali Online w Londynie 11 grudnia 2020 r. 

Nagrody European Property Awards są przyznawane od 1993 roku profesjonalistom z branży mieszkaniowej i komercyjnej z całego świata przez ponad 80 osobowy międzynarodowy panel ekspertów w szeroko rozumianej architekturze, designie, sztuce, budownictwie, nieruchomościach i marketingu. Jury konkursu przewodniczą: Hrabia Caithness, Hrabia Liverpoolu oraz hrabia Thurso. Wszyscy trzej są prominentnymi członkami Izby Lordów w brytyjskim Parlamencie.

Nagrody są uznaniem najwyższego poziomu osiągnięć firm i przedsiębiorstw z całego sektora rynku i przemysłu nieruchomości i budownictwa. Wyróżnienia te są renomowanym na całym świecie prestiżowym znakiem jakości  i doskonałości w każdej z tych dziedzin. Powszechnie uważa się, że mogą być przepustką do międzynarodowej kariery. European Property Awards to największy, najbardziej prestiżowy  i najbardziej znany cykl nagród w krajach europejskich. Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu: www.propertyawards.net.


Opis projektu nagrodzonego w kategorii “najpiękniejsze miejsce relaksu w Polsce”
Teashi w kulturze japońskiej oznacza dłonie i stopy. Z pasji do jego pielęgnacji stworzono nowe miejsce – obiekt referencyjny nowej marki na polskim rynku.

Zaprojektowaliśmy wnętrza laboratorium paznokci TEASHI, aby każdy klient czuł się zrelaksowany i mógł cieszyć się jednym z naszych zabiegów. Geometryczne formy organizują przestrzeń, tak aby każdy element harmonijnie wpływał na zmysły i dawał poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Materiały wysokiej jakości zostały wykorzystane w taki sposób, aby dać wyraźny podział na części dla klientów i prywatnych przestrzeni salonu. Na każdym etapie projekt był konsultowany z pracownikami, w tym przy projektowaniu mebli. Stoły do ​​manicure zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić największy komfort podczas zabiegów. Wnętrze pozwala na chwilę zapomnienia dla klientów salonu, daje możliwość relaksu i sprawia, że klienci wracają. 

W projekcie użyto trzech wiodących barw: bieli, złota oraz brudnego różu. Materiały wysokiej jakości (włoskie płytki, luksusowa tapeta, oryginalne oświetlenie) zostały wykorzystane w taki sposób, aby dać wyraźny podział na części dla klientów i prywatnych przestrzeni salonu. Na każdym etapie projekt był konsultowany z pracownikami, w tym przy projektowaniu mebli. Stoły do ​​manicure zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić największy komfort podczas zabiegów. Wnętrze pozwala na chwilę zapomnienia dla klinicystów salonu, daje możliwość relaksu i pozwala wrócić do salonu.

O architektach: 
Karol Ciepliński, to 36 letni architekt, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, które swoje doświadczenie zdobywał między innymi w University of Tennessee, Knoxvile, USA oraz w Studiu architektury PELLI CLARKE PELLI, w Nowym Jork, USA i w Biurze Projektów LEWICKI ŁATAK, w Krakowie. Od 2016 r. z powodzeniem prowadzi autorską pracownię projektową BLACKHAUS w Krakowie zajmująca się projektowaniem obiektów w każdej skali, modernizacją budynków i aranżacją wnętrz. 

W bogatym portfolio Karola Cieplińskiego są zarówno projekty luksusowych rezydencji, budynki użyteczności publicznej, kasyna jak i przestrzenie sportowe i medyczne. Jego prace wyróżniają się zintegrowaną, pragmatyczną filozofią projektowania wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom klientów i prowadzącą do unowocześnienia i poprawy zagospodarowania przestrzeni publicznej. Wyjątkowe projekty pracowni zostały docenione w licznych konkursach między innymi w konkursie VascoArt, w którym Karol Ciepliński zdobył nagrodę Nagrodę Główną w kategorii Najlepszy projekt 10-lecia.

Czytaj też: Wnętrza | Zdrowie | Kraków | Polska | Polscy projektanci | Wydarzenia

źródło: BLACKHAUS

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły