zdjęcia: komfort.pl

Najpopularniejsze kuchenne wybory – style, których nie przestajemy kochać

Idealna kuchnia powinna być zarówno funkcjonalna, jak i stylowa. Tylko na jaki styl najlepiej się zdecydować, by wnętrze zawsze wpisywało się w aktualne trendy? Istnieje co najmniej kilka aranżacji, które pozostają na topie niezależnie od obowiązujących nurtów, a powiew świeżości można do nich łatwo wprowadzić za pomocą kilku dodatków.

Kuchnia – styl skandynawski o ponadczasowym charakterze

Z pełną odpowiedzialnością można pokusić się o stwierdzenie, że Polacy pokochali styl skandynawski – gości on bowiem nie tylko w naszych kuchniach, ale też salonach czy sypialniach. Jego głównymi wyznacznikami są jasne barwy, naturalne materiały, proste formy i subtelne dodatki. Kuchnie w stylu skandynawskim właśnie takie są – jasne i przestronne, a zarazem ciepłe, przytulne i piękne w swej prostocie.

Jak urządzić takie wnętrze? Ponadczasowym wyborem będą szafki kuchenne z białymi, matowymi frontami oraz drewnianymi blatami. Naturalne materiały wprowadzają do pomieszczeń w duchu scandi pożądane ciepło i przytulność, dzięki czemu spędzanie w nich czasu jest prawdziwą przyjemnością. Jeśli dysponujesz większym metrażem, świetnym pomysłem może być kuchnia w stylu skandynawskim z wyspą – może ona stanowić dodatkową powierzchnię roboczą lub przestrzeń do spożywania posiłków.

Kuchnie prowansalskie – wnętrze rodem z Francji

Zwycięsko z konfrontacji z najnowszymi trendami wychodzi także styl prowansalski. Czym cechuje się kuchnia prowansalska inspirowana klimatem południowo-wschodniej Francji? Stylistyka ta bazuje na łagodnej i stonowanej palecie barw. W tak urządzonych wnętrzach królują biele i jasne szarości, ale dużą popularnością cieszą się również odcienie beżu, dzięki czemu kuchnia w stylu prowansalskim urzeka świeżością i czystością. Prowansalska kuchnia to też idealne miejsce na meble z frezowanymi frontami, które nadają pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Przy większym metrażu, dobrym rozwiązaniem będzie także prowansalska kuchnia z wyspą, która stanie się prawdziwym sercem tego wnętrza.


Kuchnia w stylu nowoczesnym – uniwersalny minimalizm

Funkcjonalna prostota we wnętrzach może przybierać różne oblicza. Jednym z nich jest styl nowoczesny, dla którego charakterystyczny są minimalizm, proste formy oraz z reguły stonowane, choć niekiedy kontrastujące ze sobą barwy. Ponadczasową propozycją jest biała kuchnia w stylu nowoczesnym z błyszczącymi frontami. Jako że odbijają one światło i optycznie powiększają przestrzeń, doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Innym pomysłem może być czarna kuchnia, która przypadnie do gustu miłośnikom aranżacji o wyrazistym charakterze. Jeśli natomiast marzy Ci się nowoczesna kuchnia glamour, w projekcie uwzględnij srebrne lub złote dodatki.

Kuchnia w stylu rustykalnym – z tęsknoty za naturalnością

Od kilku sezonów bardzo dużą popularnością cieszy się styl rustykalny. Kuchnia urządzona w tym klimacie z jednej strony emanuje ciepłem, przytulnością i naturalnością, ale z drugiej cechuje go pewna surowość. Kuchnie w stylu rustykalnym to warta rozważenia propozycja dla wszystkich osób, które żyjąc w miejskiej dżungli, tęsknią za sielankową, wiejską atmosferą.

Jak jednak wykreować takie wnętrze? Kuchnia w stylu rustykalnym powinna zostać urządzona w kojących, nawiązujących do przyrody kolorach. W aranżacji należy także uwzględnić naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Meble w kuchni rustykalnej powinny mieć prosty design, natomiast dobierając dodatki, najlepiej postawić na ciepłe, miękkie tkaniny. 

Kuchnia industrialna – stylowa surowość

Styl industrialny przebojem zdobył wnętrza naszych domów i mieszkań. Choć na pierwszy rzut oka nieco surowy, urzeka stonowaną kolorystyką, zastosowaniem naturalnych materiałów i oszczędnymi zdobieniami. Kuchnia w stylu industrialnym to świetny pomysł dla osób, którym marzy się czarna kuchnia. Czarne, matowe fronty idealnie podkreślą charakter przestrzeni, a drewniane blaty wprowadzą do niej nieco ciepła. Kuchnia w stylu loft to również doskonałe miejsce na wszelkie metalowe dodatki i akcenty – druciane lampy czy krzesła na stalowych nóżkach.

Czytaj też: Wnętrza | Meble | Kuchnia

źródło: Materiał Partnera