Największa zielona fasada w Europie powstała w Niemczech. 

Fasady pokryte roślinnością to coraz popularniejszy trend na całym świecie. Opisywaliśmy je między innymi przy okazji budowy zielonego biurowca w Lonydnie, o którym przeczytacie tutaj, a także opisując apartamentowiec w Wietnamie, wyglądajacy jak wertykalny ogród, o którym przeczytacie tutaj. Dziś prezentujemy wam kolejną tego typu realizację. Największa zielona fasada w Europie powstała w niemieckim Düsseldorfie.

Największa zielona fasada w Europie pokryła jeden z biurowców znajdujących się przy placu Gustaf-Gründgens-Platz ciągnącego się wzdłuż ulicy Schadowstraße. Ekologiczny biurowiec powstał w sąsiedztwie teatru pochodzacego z lat 60., a także charakterystycznego 95-metrowego budynku biurowego Dreischeibenhaus Tower, który powstał w 1950 roku.

Największa zielona fasada w Europie, która pokryła nowy budynek Kö-Bogen II Office bedzie składała się z ponad 30.000 roślin pnących, które nie tylko usprawnią kwestie związane z termoizolacją budynku, ale także dadzą dom i pokarm dla tysięcy pożytecznych owadów, bowiem na dachu, a także między alejami zieleni pojawią się hotele dla owadów, a także pasieki. Rośliny będą sadzone w formie podłużnych żywopłotów, które będą ciągnąć się na długość ponad 8 kilometrów. Co więcej, na placu przy budynku nasadzonych zostanie 80 drzew kwitnących.Tak o inwestycji mówią architekci z pracowni Ingenhoven Architects, która odpowiadała za projekt budynku:

„Pochyłe fasady tworzą dynamiczne wejście na plac Gustaf-Gründgens-Platz i otwierają niezakłócony widok na ikony powojennego modernizmu – biurowiec Dreischeibenhaus i teatr Schauspielhaus – a dalej, na publiczny ogród Hofgarten z jego magnoliami. Kompozycja zielonej fasady umożliwia oscylowanie w świadomej nieokreśloności pomiędzy miastem a parkiem. Jest to bezpośrednie nawiązanie do pobliskich ogrodów Hofgartenem” – mówią architekci

Czytaj też: Ekologia | Architektura | Zieleń | Elewacja | Biurowiec | Niemcy

źródło: designboom.com