Najwyższa wieża widokowa w Polsce [ZDJĘCIA]

Wieża widokowa znajduje się w miejscowości Świeradów-Zdrój i jest najwyższa w Polsce. Wieża znajduje się blisko Czech i Niemiec.

Świeradów-Zdrój to jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce, które gości setki tysięcy turystów rocznie. Sky Walk stanie się kolejnym urokliwym walorem turystycznym miasta i dopełni znane już atrakcje – w tym popularną 8-osobową kolejkę linową oraz słynne źródła wód leczniczych z tutejszego uzdrowiska.

Wieża widokowa Sky Walk ma 65 metrów wysokości. To długa, spacerowa ścieżka, która umożliwia podziwianie panoramy Gór Izerskich. Na jej szczycie jest też coś dla fanów mocnych wrażeń – ostatni fragment ścieżki ma szklaną podłogę, dlatego spacer po Sky Walk może zostać w wspomnieniach na długo.

wieża widokowa


Aby dojść na szczyt należy najpierw pokonać liczącą 850 metrów długości trasę. Aby urozmaicić przejście pomiędzy piętrami w kilku miejscach umieszczono atrakcje dla najmłodszych, takie jak między innymi kokon pająka. Na szczycie, na zdobywców czeka między innymi siatka relaksacyjna w kształcie kropli, mapy z panoramą gór, czy też przeszklona platforma widokowa. Drogę powrotną urozmaica zjazd ze 105-metrowej zjeżdżalni.

Na końcu wycieczki czeka potężny zastrzyk adrenaliny, w ciągu kilku sekund nasi Goście dostaną się z chmur na ziemie – mówi Oskar Bronicki, manager operacyjny Sky Walk.

Ścieżka otwarta jest codziennie od godziny 9 do godziny 17 lub 19 (godziny otwarcia mogą ulec zmianie, warto sprawdzić przed wizytą). W komfortowym zwiedzaniu może przeszkodzić jedynie cena. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 49 złotych, dla dziecka 39 złotych. Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + dwójka dzieci) kosztuje 159 złotych. Można też skorzystać z samej zjeżdżalni. Jedna przejażdżka kosztuje 9 złotych.

Czytaj też: Ciekawostki | Podróże | Wydarzenia  | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie


źródło: visitskywalk.today