Nietypowe hotele: namioty na pływających platformach. 

Vlotkamp, co z holenderskiego można przetłumaczyć jako namioty na pływających platformach to oryginalny pomysł na hotel zrealizowany na jednym z jezior w belgijskiej Flandrii.

Kompleks hotelowy, w skład którego wchodzą namioty na pływających platformach oraz osadzony na brzegu pawilon gastronomiczny powstały na zlecenie prywatnych inwestorów – Tobiasa Knockaerta i Kika Merlina – którzy chcieli stworzyć nietuzinkowy hotel, który pozwoli zrealizować dziecięce marzenia o noclegu na tratwie. 

To nie pierwsza tego typu inicjatywa holenderskich inwestorów. Po zeszłorocznej inicjatywie „Boomkamp”, jaką był hotel w domku na drzewie – Tobias Knockaert i Kika Merlin przekonali się, że ludzie są bardzo zainteresowani alternatywnymi miejscami noclegowymi. COVID-19 odegrał również istotną rolę w zwiększeniu zapotrzebowania na tego typu doświadczenia. Jak dodają autorzy, pływający hotel pozwala na zachowanie dystansu społecznego przy jednoczesnym korzystaniu z uroków jeziora.


W skład kompleksu wchodzi osiem pływających platform z namiotami, do których dostać się można wyłącznie za pomocą kajaków. Ostatecznym rezultatem jest posiadanie różnych modułów na wodzie, tworzących małą, pływającą wioskę. Każda tratwa zbudowana jest z 5 pływających modułów, na które nakładany jest wytrzymały namiot Sibley.

Tobias Knockaert i Kika Merlin zaprojektowali niestandardowy egzoszkielet dla namiotu, który napina płótno i zapewnia solidną podstawę, aby wytrzymać nawet najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Jednym z rozwiązań minimalizujących oddziaływanie sił wiatru było zakotwiczenie tylko jednego narożnika tratwy. Dzięki temu cała tratwa działa jak flaga i obraca się w kierunku przeciwnym do kierunku wiatru.Platformy unoszą się na wodzie dzięki beczkom pochodzącym z recyklingu. Dookoła platform zamontowano stare opony, które chronią tratwę i kajak przed uderzeniami, a także umożliwiają wejście na tratwę. 

Inwestorzy przewidzieli również takie kwestie jak zakotwiczenie platform, czy dostęp do prądu. W środku znajduje się podwójny okrągły materac typu king-size, na którym leżą poduszki i kilka przytulnych elementów dekoracyjnych.

„Na zewnątrz znajdują się 2 siedziska i mały stolik, a dla tych, którzy wypili za dużo wina, jest pokładowa toaleta awaryjna, która działa dzięki kawałkom drewna. dodatkowe funkcje, które znajdziesz na domenie: tratwa przystosowana dla osób niepełnosprawnych na brzegu, bar i hotel opieki to niektóre dodatkowe funkcje, które można znaleźć na domenie.” – dodają autorzy projektu Vlotkamp

Namioty na pływających platformach zarezerwujecie na stronie Vlotkamp, klikając TUTAJ! 

Czytaj też: Hotel | Belgia | Ciekawostki | Drewno | Ekologia | Podróże

 

źródło: Vlotkamp

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły