Pojemniki na żywność jak małe dzieła sztuki. Są piękne!

Ten niezwykły produkt powstał z połączenia dwóch silnych charakterów i dużych talentów. Jest to bowiem wspólne dzieło architekt Nataschy Madeiski i projektantki biżuterii Linnie McLarty. Z takiego połączenia powstały pojemniki na żywność, których forma urzeka.

Inspiracją do stworzenia kolekcji ceramicznych pojemników stały się wykopaliska archeologiczne w Libanie. Dostępne są w 4 rozmiarach oraz szerokiej gamie kolorystycznej między innymi w kolorze łososiowym, zielonym, szarym oraz białym. Do każdego z nich dołączony jest ciekawy, ręcznie wykonany element w postaci łyżki, chochli czy szpachelki. Każdy z nich może zostać dodatkowo zakupiony.

Jest to zdecydowanie produkt, obok którego ciężko przejść obojętnie. Jest jednocześnie nowoczesny ale również wyjątkowo mocno nawiązuje do kultury fenickiej. Łączy współczesny design z rękodzielnictwem, a przede wszystkim jest bardzo ładne. Trudno jest znaleźć na rynku pojemnik, który będzie ładny, a w którym łatwo przetransportujemy na przykład zupę. Zestaw duetu artystek rozwiązuje ten problem.

Pojemniki na żywność


Projektantki nadały naczyniom organiczne kształty, które przywodzą na myśl starożytne kamionkowe rękodzieła. W sumie pojemniki na żywność dostępne są w czterech rozmiarach. Projektantki po raz pierwszy zaprezentowały zestaw „Now and Then” podczas London Design Week i zrobiły to w unikalny sposób. Artystki urządziły imitację wykopalisk archeologicznych, w których naczynia zostały ukryte.

Czytaj też: Kuchnia | Ceramika | Gadżety | Opakowania

 

źródło: nataschamadeiski.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły