NATULA – nowa marka modowa od Natalii Marczak

NATULA to nowa polska marka modowa, którą stworzyła Natalia Marczak. Głównym motywem jej powstania była chęć tworzenia ubrań z naturalnych i certyfikowanych tkanin. 

Marka powstała z myślą o świadomych kobietach, dla których znaczenie ma zarówno pochodzenie tkanin, proces powstawania ubrań, jak i proste, kobiece kroje, które nie wychodzą z mody i dają możliwość cieszenia się nimi przez wiele sezonów. Ubrania NATULI powstają we Wrocławiu, we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami o wieloletnim doświadczeniu.

Moją pasją jest tworzenie ubrań. Przy czym nie tylko o ubrania w tym wszystkim chodzi. Dużą wagę przywiązuję do dbałości o środowisko naturalne dlatego też nawet takie detale jak guziki, metki, pudełka są wykonane z naturalnych, recyclingowych materiałów – tłumaczy Natalia Marczak .

NATULA jest odzwierciedleniem tego, w jaki sposób świat postrzega twórczyni marki. To nie tylko odzież, ale też filozofia życiowa z której wynika szacunek do ludzi, dbałość o relacje międzyludzkie, życie w zgodzie ze sobą i w równowadze z naturą. A wszystko po to, żeby dobrze czuć się ze sobą i w tym co nosimy.

Oficjalna premiera jesienno-zimowej kolekcji NATULA dopiero nastąpi. Kluczowym jej punktem są naturalne tkaniny oraz proste i uniwersalne formy, które będą się doskonale prezentować niezależnie od sezonu i panujących trendów.

W kolekcji wykorzystałam zarówno len jak i połączenie lnu z wełną. W ten sposób powstały lniane sukienki, spodnie, spódnice, koszule oraz kamizelka – wszystkie w kolorach inspirowanych barwami natury. Wybierając len do kolekcji jesienno-zimowej, kierowała mną chęć przełamania stereotypów, że nosi się go jedynie latem. Dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym, len zapewnia przyjemne uczucie chłodu w gorące dni, natomiast zimą pozwala utrzymać właściwą temperaturę ciała. W związku z tym jest to tkanina, która świetnie sprawdza się przez cały rok – wyjaśnia Natalia Marczak .

Nowa kolekcja NATULI to afirmacja natury – stąd staranny dobór naturalnych i certyfikowanych tkanin oraz odpowiedniej scenerii do sesji zdjęciowej. Warto tutaj docenić powstałe zdjęcia. Ich autorką jest Sandra Żyłka. Zdjęcia wykonano na terenie przepięknego Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Przed obiektywem aparatu stanęła Joli z agencji Madebymilk, a nad stylizacjami czuwała Ewa Michalik.

więcej: natula.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły