Neon AK25 w Gdyni od Traffic Design

Neon AK25 w Gdyni od Traffic Design. Powstał przy ulicy Armii Krajowej 25

Neon AK25 w Gdyni zaprojektowali twórcy z pracowni Traffic Design. W detalu siła – wiedzą o tym członkowie stowarzyszenia Traffic Design, którzy ciągle szukają w miejskiej przestrzeni punktów, którym można, dzięki drobnym zmianom, nadać szczególnego klimatu. Do listy lokalizacji, w których pasjonaci designu zaznaczyli swoją obecność, dołączyło przejście pod budynkiem przy skrzyżowaniu ulic Abrahama i Armii Krajowej.

Nasz nowy neon na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Antoniego Abrahama. Umieścliśmy go na wejściu do mniej popularnego, ale równie klimatycznego odcinka ulicy. Niektórzy na suficie widzą złotą spiralę Fibonacciego, inni muszlę 🐚 – jesteśmy otwarci na wasze interpretacje.” – mówią przedstawiciele Traffic Design

Od teraz na bardziej kameralną część ulicy Abrahama prowadzi świecący po zmroku neon. Umieszczono go w bramie kamienicy, pod którą biegnie ulica. To instalacja utrzymana w minimalistycznym stylu, bazująca na wyobraźni odbiorców. Jej najbardziej charakterystycznym elementem jest kształt, który przypomina słynną złotą spiralę.


“Spirala to krzywa, która z jednej strony poprzez swoją regularność i obliczalność dobrze wpisuje się w architekturę modernistyczną. Jednocześnie poza porządkiem ma w sobie coś niepowtarzalnego, dzięki czemu może stanowić przełamanie formy” – wyjaśnia Monika Domańska z Traffic Design.

Za projekt nowego neonu w Śródmieściu odpowiada Jacek Wielebski z Traffic Design. Samą realizacją zajęły się z kolei Gdyńskie Laboratorium Neonu Artystycznego oraz Karak Studio z Gdyni. Miasto Gdynia sfinansowało instalację.

Przypomnijmy, że wcześniej, w połowie grudnia, nowe neony pojawiły się też w bramie przy ulicy Biskupa Domnika – „łączniku” między biblioteką miejską i aleją Zwycięstwa a wewnętrzną częścią dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana. W projekcie wykorzystano flagi międzynarodowego kodu sygnałowego (MKS), a zadanie zrealizowano w ramach Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej.

O autorach:
Traffic Design napędza atmosfera miasta. Nasz multidyscyplinarny zespół zajmuje się kompleksowym działaniem w zakresie sztuki i designu w przestrzeni publicznej a także placemakingu, organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych. Prowadzimy badania i działania animacyjne, których celem jest zgłębianie charakteru i tożsamości przestrzeni miejskiej.

Miejskie inspiracje przekładamy na projekty identyfikacji wizualnej, kreatywne strategie marketingowe i zaskakujące projekty międzybranżowe. Naszą wiedzę i doświadczenie wykorzystujemy, współpracując zarówno z sektorem publicznym jak i prywatnym. Dzielimy się nimi podczas warsztatów, wykładów, spacerów edukacyjnych. Wierzymy, że dobra przestrzeń uszczęśliwia użytkowników. Więcej artykułów o Traffic Design znajdziesz klikając TUTAJ!

Czytaj też: Gdynia | Ciekawostki | Neon | whiteMAD na Instagramie  | Architektura w Polsce

źródło: https://trafficdesign.pl / Neon AK25 w Gdyni od Traffic Design