New Balance x Grenson dostępne w Polsce!

W 2010 roku, dwie marki z ponad stuletnia historią zdecydowały się na wspólny projekt. Wtedy nikt jeszcze nie myślał, że droga od pomysłu do realizacji może trwać aż 6 lat!

Marka New Balance bardzo wysoko ceni sobie swoje ponad stuletnie dziedzictwo i o brytyjskiej fabryce we Flimby słyszał na pewno każdy fan marki. Produkuje się tam buty, które od ponad 30 lat wyznaczają standardy jakości i pokazują, że krajowa produkcja może być opłacalna i stać się siłą marki. Podobna filozofia cechuje firmę Grenson, brytyjskiego producenta eleganckich butów, którego korzenie sięgają roku 1866. Efektem współpracy obu marek jest ekskluzywna wersja klasycznego modelu M576. Jest to najbardziej ekskluzywny but w historii New Balance. Luksusowa skóra z włoskich garbarni pochodząca z magazynów Grenson jest wysyłana do Flimby, gdzie w fabryce New Balance wycinane są poszczególne elementy cholewki. Następnie wracają one do Northhamptonshire, by w fabryce Grenson zostać poddanymi procesowi ażurowania i wykańczania krawędzi. Całość wraca do Flimby i z najwyższą uwagą i starannością powstaje gotowy but.
Warto wspomnieć, że butów powstało 800 par, które dostępne będą globalnie wyłącznie w wybranych sklepach. To limitowane wydanie dostępne będzie także w Polsce w sklepie Run Colors oraz w Pracowni Krawieckiej Zaremba przy ulicy Nowogrodzkiej 15 oraz online pod adresem http://www.zarembastore.com.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły