Pappelina
Chodnik Effie orange

Nie boją się słońca i deszczu. Dywany Pappelina na balkon i taras

Dywan na tarasie? Chodnik na balkonie? Oczywiście! Pod warunkiem, że jest to Pappelina. Przeglądamy najmodniejsze wzory!

W trendach wnętrzarskich od kilku sezonów widać silną tendencję do zacierania granicy między tym co indoor i co outdoor. Meble i dodatki przeznaczone do ogrodu, na taras albo balkon wyglądają podobnie, a czasami identycznie jak te, którymi wyposażamy nasz salon, kuchnię, jadalnię. Różnią się jedynie materiałem, czasem także sposobem wykonania – bo przecież muszą być wyjątkowo trwałe, aby przetrwać silne słońce, niespodziewany deszcz, podmuchy wiatru.

Pięknie i praktycznie

Najbliższym „zewnętrznym” przyczółkiem mieszkania są balkony i tarasy. Chodnik czy dywan w takich miejscach wielu osobo kojarzy się jednak źle, i nic dziwnego – niegdyś lądowały tam tkaniny usunięte z mieszkania: wyliniałe, połatane, wypłowiałe. Zbyt zniszczone, aby ozdabiać przedpokój albo sypialnię, na balkonie owszem, grzały stopy, chroniły posadzkę, ale raczej nie zdobiły, a już na pewno nie były traktowane jako pełnoprawny element aranżacji. Dziś jednak dywaniki na balkonach lub tarasach są bardzo modne. Doceniamy ich stronę praktyczną, urodę, to, jak świetnie uzupełniają wystrój „zewnętrza” – i jak zgrabnie łączą je wizualnie z wnętrzem. Warunki są dwa: tkanina o takim przeznaczeniu musi być odporna na zmienne warunki atmosferyczne i łatwa w konserwacji. Wymagania te świetnie spełniają produkty szwedzkiej marki Pappelina.

Dywan Effi mustard

Czysto i bezpiecznie

Brand słynie z chodników i dywanów utkanych z syntetycznej wstążki. Materiał został przez Pappelinę opracowany i opatentowany; krosna zaś pochodzą z Polski, z jednego ze zlikwidowanych zakładów z okolic Łodzi. Wstążka jest piękna, połyskliwa, „plastyczna”, występuje w wielu wspaniałych kolorach, z których tkać można różnorodne wzory. Najważniejsze są jednak jej właściwości: trwałość oraz odporność na wilgoć i słońce. Chodniki Pappeliny czyści się łatwo i szybko – najczęściej wystarczą gąbka oraz woda. Warto dodać, że wyroby te są niepalne, a także bezpieczne dla alergików i dla zwierząt domowych. Innymi słowy, to tkaniny idealne do każdego miejsca w domu, także na taras i balkon.

Chodnik Vera

Na nowo, wciąż kolorowo

Pappelina ma w ofercie chodniki i dywany w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Wiosnę 2021 powitała kilkoma nowymi projektami. Są to: Ants, przypominający starożytną mozaikę; Kotte z wzorem udającym rybią łuskę, w sześciu naturalnych kolorach; Randy z ukośnymi liniami i tłem w trzech odcieniach do wyboru. Pojawiły się też nowe wersje kolorystyczne znanych już wzorów, takich jak: Ada, Max, Carl, Mono, Vera, Viggo One. Jest w czym wybierać! Gwarantujemy, że tkaniny Pappeliny pasują do każdej sceny balkonowej.

Dystrybutorem marki Pappelina na Polskę jest sklep Pufa Design (www.pufadesign.pl), oferujący oświetlenie, meble i dodatki do wnętrz najlepszych marek polskich i zagranicznych, głównie skandynawskich. Showroom Pufy mieści się w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej 31.  

Czytaj też: Tkanina | Detal | Meble ogrodowe | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

źródło: Pufa Design

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły