Nie ma takiej drugiej na świecie, zaglądamy do winiarni Dvojka

Winiarnia Dvojka znajduje się w Pradze. Wnętrze zaprojektowało dwóch architektów: Jan Plecháč oraz Henry Wielgus. To, co wyróżnia lokal najbardziej to dominujący kolor. Wszechobecna biel wygląda, jakby ktoś rozsadził wewnątrz pojemnik z farbą. Ten niecodzienny zabieg w tym przypadku wyszedł architektom na plus.

Architekci zaprojektowali lokal dla swojego przyjaciela, który jest równocześnie ich pierwszym klientem. To właśnie dla niego zrealizowali swój pierwszy projekt ponad 10 lat temu. Jan Plecháč oraz Henry Wielgus postanowili stworzyć wyjątkowe wnętrze, które sprosta oczekiwaniom inwestora – właściciela galerii sztuki i artysty. Dlatego zestawili elementy stylu vintage z motywami nowoczesnymi.

Nadrzędnym celem było jednak stworzenie miejsca, które będzie chętnie odwiedzane przez gości. Dlatego projektanci zdecydowali się wybrać wygodne meble oraz kontrastującą do bieli podłogę. Wnętrze winiarni Dvojka wypełniają stare stołki i ławki. Można tutaj poczuć się jak w pracowni artystycznej.

Dvojka


Zebrano też tutaj kilka starych lodówek, w których przechowywane są butelki z winem. Całość pomalowano białą farbą. Jedynym akcentem kolorystycznym jest neon z cyfrą „2”. Świeci on różowym światłem, które ma przypominać różowe wino. Neon jest tutaj jedynym tak mocnym akcentem, który przełamuje dominującą biel i zdecydowanie przyciąga uwagę.

W efekcie niewielkim nakładem finansowym udało się stworzyć miejsce o unikalnym klimacie. Drugiego tak urządzonego lokalu chyba nie znajdziemy.

Czytaj też: Bar | Czechy | Cegła | Wnętrza

zdjęcia: BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły