Nie tylko do pracy: eleganckie biuro coworkingowe firmy Solutions Rent Coworking

Strefa coworkingowa powstała w zabytkowej kamienicy Raczyńskich w Warszawie. Jej wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni The Design Group Konrada Krusiewicza. Efekt? Powstało biuro, w którym nie tylko pracuje się z przyjemnością, ale z powodzeniem mogłaby w nim działać elegancka kawiarnia.

Strefa do wspólnej pracy powstała dla firmy Solutions Rent Coworking przy Placu Małachowskiego 2. Urządzono ją w pochodzącej z 1910 roku kamienicy Raczyńskich, która po niedawnej przebudowie odzyskała dawny blask. Przy okazji przebudowy gmach zyskał nowoczesne przeszklenia. Połączenie starego z nowym architektom z The Design Group udało się powtórzyć wewnątrz. Od samego początku założeniem projektu było takie zaprojektowanie pomieszczeń, aby te komponowały się się z najbliższym otoczeniem budynku. Tak powstała koncepcja przestrzeni biurowej o charakterze eklektycznym, która przy swojej elegancji daje poczucie swobody, pobudza kreatywność i zachęca do ciągłego jej odkrywania.

Bazą projektu jest klasyczne i ponadczasowe połączenie bieli, czerni i szarości. Postanowiliśmy je wzbogacić o odważne kolory ścian w pomieszczeniach pracy kreatywnej, różnorodne tkaniny, obrazy czy dywany – mówi Konrad Krusiewicz, właściciel i główny architekt The Design Group.

Projektanci pamiętali o zabytkowym charakterze miejsca. Okna i drzwi zyskały szprosy, a ściany zostały wykończone sztukaterią. To wyróżnia tą przestrzeń na tle innych wnętrz coworkingowych w Warszawie.

Największym wyzwaniem było zaprojektowanie tego biura tak, aby połączyć nowoczesność i funkcjonalność z przedwojenną, elegancką bryłą kamienicy. Bardzo zależało mi na spójności wnętrza oraz tego co widzimy za oknem. Stąd eklektyczny styl miksujący wiele stylistyk jednocześnie – opowiada Emilia Wójcicka projektantka z TDG.

Wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone. Udało się to uzyskać dzięki licznym przeszkleniom. To atut ponieważ praca przy naturalnym świetle jest o wiele przyjemniejsza. Bardzo ważnym elementem realizacji są meble – wygodne i praktyczne, ale przede wszystkim domowe i eleganckie. We wnętrzu znajdziemy design nawiązujący do klasycznego wzornictwa z dbałością o każdy detal. Dodatkowym atutem wnętrza są ozdoby w postaci rzeźb, starych albumów fotograficznych, luster i świeczników. To wszystko pozytywnie wpływa na charakter miejsca.

Najbardziej dumna jestem z tego, że udało się stworzyć wnętrze, które nie tylko dostarcza idealnych warunków do pracy, ale przede wszystkim stylistycznie przenosi nas w domowy, przytulny klimat. Bardzo dużą wagę przywiązywaliśmy do detali, które stanowią o jakości tego wyjątkowego wnętrza – dodaje Emilia Wójcicka.

Widać to już wchodząc do biura. Jasna recepcja pełna jest złotych elementów. Wzrok przykuwa lada recepcyjna wykonana w formie marmurowej bryły oraz meble i rośliny. Co ciekawe, sercem biura jest… bar! Jest to miejsce spotkań i odpoczynku, ale także sprawdzi się do pracy w mniej formalnym otoczeniu. Biuro Solutions Rent Coworking posiada dwie tego typu przestrzenie – po jednej na każdym piętrze. Co więcej? Detale! Ubrane w różnorodne miejsca do siedzenia, regały pełne gazet i książek, stół bilardowy czy telewizor zachęcają do pozostania na dłużej.

Nie zabrakło tutaj sal konferencyjnych, budek telefonicznych, pokojów biurowych przeznaczonych dla jednej lub większej liczby osób oraz otwartych przestrzeni do pracy zespołowej, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj miejsce do realizacji swoich planów.

zdjęcia: Fotomohito / Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski